Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt pochwalił się sprzedażą Cyberpunk 2077: Widmo Wolności

Dwa miesiące po premierze.

CD Projekt poinformował, że rozszerzenie Widmo Wolności do Cyberpunk 2077 sprzedało się w nakładzie przekraczającym 4,3 miliona egzemplarzy.

Dodatek ukazał się 26 września, więc mowa o okresie dwóch miesięcy. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z debiutu Widma wolności. Udana premiera dodatku wraz z wprowadzającą szereg usprawnień aktualizacją 2.0 wyniosły rozgrywkę w Night City na jeszcze wyższy poziom jakościowy. To ważne osiągnięcie, biorąc pod uwagę nasze plany na rozwój marki” - komentuje dyrektor generalny CD Projektu, Adam Kiciński, w najnowszym raporcie finansowym.

Zainteresowanie rozszerzeniem można zestawić z „podstawką”. Nie znamy aktualnych liczb, lecz w październiku chwalono się przekroczeniem poziomu 25 mln egzemplarzy, więc do produkcji po wydaniu Widma wróciło mniej niż 20 procent posiadaczy Cyberpunk 2077.

Gdzie indziej w raporcie finansowym ujawniono między innymi, że już niemal połowa deweloperów studia CD Projekt Red zajmuje się kolejną odsłoną serii Wiedźmin.

Jeśli mowa o samych wynikach finansowych, CD Projekt w trzecim kwartale roku wypracował zysk operacyjny na poziomie 186,24 mln złotych, w porównaniu z 97,3 mln zł rok wcześniej. Jak widać, premiera rozszerzenia oraz ciągłe aktualizacje Cyberpunk 2077 przełożyły się na spory wzrost - to najlepszy trzeci kwartał w historii spółki.

Wzorem Wiedźmina, także Cyberpunk 2077 dostanie serial lub film z prawdziwymi aktorami, o czym wspominano już w październiku, przy okazji podpisania umowy z wytwórnią Anonymous Content.

„Chcemy rozwijać nasze serie również poza obszarem gier wideo. Stworzenie aktorskiej produkcji w uniwersum Cyberpunka będzie projektem, który pozwoli dotrzeć do jeszcze szerszej grupy odbiorców” - zapewniał teraz Michał Nowakowski z CD Projektu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze