Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nad Wiedźminem 4 pracuje niemal połowa deweloperów CD Projektu. To priorytet w studiu

Cała para w nowego Wiedźmina.

Nad projektem o kodowej nazwie Polaris, zwanym na razie umownie „Wiedźminem 4”, pracuje aktualnie największy zespół w CD Projekcie. Już teraz jest to niemal połowa deweloperów, którymi dysponuje studio, a wkrótce będzie ich jeszcze więcej.

Takie informacje znalazły się w najnowszym raporcie finansowym, w którym pochwalono się też sprzedażą Cyberpunk 2077: Widmo Wolności. Szef CD Projektu, Adam Kiciński, stwierdził podczas konferencji dla inwestorów, że pod koniec października nad Polaris pracowało niemal 330 deweloperów, a liczba prawdopobodnie zwiększy się do ponad 400 w połowie 2024 roku.

Rozkład sił przeznaczonych na różne projekty - oraz ich zmianę w czasie - możecie zobaczyć poniżej. Jak widać, wydanie Widma Wolności pozowoliło przerzucić sporą część deweloperów na pierwszą część nowej wiedźmińskiej sagi. Wyróżniający się na grafie żółto-niebieski segment to deweloperzy kończący robotę przy Cyberpunk 2077 i dodatku. Według CD Projektu, spora część z nich dołączy do zespołu pracującego nad kolejnym Wiedźminem oraz Orion, czyli następcą CP 2077 - a także do innych projektów.

O „Wiedźminie 4” nie wiemy właściwie nic, oprócz tego, że na premierę poczekamy jeszcze ładnych kilka lat, a CD Projekt pracuje już nie na autorskim Red Engine, tylko na Unreal Engine 5. Oprócz Polarisa i Oriona, na warsztacie jest też projekt Sirius, czyli wiedźmińska gra od The Molasses Flood, a także remake Wiedźmina 1. Ten ostatni tytuł ukaże się jednak dopiero po pierwszej części nowej sagi.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Witcher 4

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze