Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt pracuje nad serialem lub filmem w świecie Cyberpunk 2077

Z prawdziwymi aktorami.

CD Projekt ujawnił, że razem z wytwórnią Anonymous Content planuje stworzenie „projektu live-action” z „prawdziwymi” aktorami, z akcją umieszczoną w świecie Cyberpunk 2077.

Nie jest obecnie jasne, czy będzie to serial, czy też film. Za główną część prac odpowiadać będzie ta druga firma, która w dorobku ma szereg znanych i cenionych produkcji, takich jak „Detektyw” oraz „Mr. Robot”, a także filmy: „Zjawa” czy „Spotlight”.

Jak zapewniono w informacji prasowej, po stronie wytwórni zaangażowany jest bezpośrednio szef działu produkcji telewizyjnych Garret Kemble, dyrektor ds. rozwoju Ryan Schwartz oraz dyrektor kreatywny David Levine. Zwłaszcza ten ostatni może być gwarantem jakości - to weteran telewizyjnej rozrywki, z wieloletnią karierą w HBO obejmującą także „Westworld” , „Czystą Krew” i pierwsze sezony „Gry o Tron”.

Cyberpunkowy projekt live-action opowie zupełnie nową historię w świecie wykreowanym przez Mike’a Pondsmitha. Jak ostrzeżono w komunikacie, pomysł jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, a obecnie rozpoczęły się dopiero poszukiwania scenarzysty.

„Całość realizowana będzie w bliskim porozumieniu z osobami odpowiedzialnymi za grę Cyberpunk 2077” - dodano. Pozostaje mieć nadzieję, że ściślejsza kontrola nad posiadaną licencją sprawi, że pod względem jakości nie powtórzy się sytuacja, z którą mamy do czynienia w przypadku „Widźmina” od platformy Netflix.

CD Projekt nie od dzisiaj stawia na rozszerzanie uniwersum. Wśród adaptacji wymienić można komiksy wydawnictwa Dark Horse, planszówkę Cyberpunk 2077: Gangi Night City, książkę „Cyberpunk 2077: Bez przypadku” autorstwa Rafała Kosika, a także świetną animację „Cyberpunk: Edgerunners”.

Powstaje także kolejna gra. Podczas dzisiejszej prezentacji dla inwestorów ujawniono jedynie, że także i w tym przypadku prace są na bardzo wczesnym etapie konceptowym, prowadzonym przez oddziały firmy z Ameryki Północnej.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze