Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Myth of Empires usunięte ze Steama. Twórców oskarżono o kradzież kodu

Posłużono się plikami z Ark?

Wydane w październiku Myth of Empires zdobyło w ostatnich tygodniach sporą popularność dzięki streamerom, lecz teraz produkcja niespodziewanie zniknęła ze Steama. Twórców oskarżono o kradzież kodu innej gry z gatunku survival - Ark: Survival Evolved.

Jak informuje serwis PC Gamer, twórcy Ark (Studio Wildcard) oraz wydawca (Snail Games) argumentują, że odpowiedzialne za tytuł, chińskie Angela Game powstało w 2020 roku, założone przez byłego pracownika Snail Games China. Ten miał „dostęp do kodu Ark”.

Gdy Myth of Empires zadebiutowało, deweloperzy z Wildcard szybko zauważyli „identyczne systemy rozgrywki, których istnienie ich zdaniem wykraczało poza przypadek”. W ramach nieco dokładniejszej analizy znaleźli też „setki takich sam nazw klas, zmiennych i funkcji”.

Wszystko to „potwierdza, że kod źródłowy Ark zostały wykorzystany w Myth of Empires” - dodano w komunikacie. W ubiegłym tygodniu o faktach poinformowano Valve, które 3 grudnia usunęło tytuł z dystrybucji.

Samo Angela Game w osobnym oświadczeniu zaprzecza i „uroczyście deklaruje”, że posiada wszelkie prawa własności związane z grą i zamierza „aktywnie odpowiadać na wszystkie oskarżenia”.

„Przygotowujemy obecnie liczne aktualizacje, których nie możemy opublikować ze względu na te nietypowe okoliczności, ale posiadacze Myth of Empires mogą być spokojni, że otrzymają jeszcze lepsze doświadczenia”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły