Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Muzyczna aplikacja Spotify od dzisiaj na PlayStation 3 i PS4

Z umową na wyłączność.

Popularny serwis muzyczny Spotify uruchamia dzisiaj pierwszą aplikacją konsolową, przeznaczoną obecnie wyłącznie na PlayStation 3 i PS4.

Nowa usługa nosi nazwę PlayStation Music. Na PS4 piosenek można słuchać także podczas rozgrywki. Funkcja Spotify Connect umożliwia przełączanie utworów i kontrolę głośności za pomocą smartfonu czy tabletu, bez konieczności przerywania zabawy.

Poza konsolami Sony, usługa PlayStation Music trafi „wkrótce” także na urządzenia mobilne z rodziny Xperia.

Spotify to lider na rynku cyfrowego transmitowania muzyki, dysponujący bazą 30 milionów piosenek, z 60 mln użytkowników i 15 mln abonentów. Również na konsolach możemy korzystać z darmowych oraz płatnych kont, usuwających reklamy i zwiększających jakość dźwięku. PlayStation Plus nie jest wymagane.

Aby skorzystać z aplikacji na PS4, należy wybrać PlayStation Music z menu zawartości, a na konsoli PS3 przejść do sekcji Muzyka i wybrać usługę. Konieczne jest założenie konta.

„Muzyka zawsze była nieodłączną częścią gier wideo” - komentuje Gustav Söderström ze Spotify. „Pamiętam, że dzięki moim ulubionym kawałkom rozgrywka w Quake czy Counter-Strike była jeszcze bardziej ekscytująca.”

Sony nie chciało zdradzić, na jak długo podpisano umowę na wyłączność.

Screen z aplikacji
Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze