Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mroczne RPG robi furorę na Steamie. Dark and Darker na szczycie list popularności

Choć na razie to tylko demo.

Mamy „zwycięzcę” festiwalu Steam Next Fest - przynajmniej jeśli chodzi o zainteresowanie graczy. Użytkownicy najchętniej sięgają po demo Dark and Darker, mrocznego RPG z elementami extraction shooterów.

Dark and Darker jest aktualnie najchętniej ogrywanym tytułem w ramach „święta dem” na platformie Valve i wygląda na to, że nie odda pierwszego miejsca w rankingu. Wygrywa nawet z demem Darkest Dungeon 2, a więc dość znaną marką. Natomiast w rankingu obejmującym wszystkie gry, DaD zajmuje bardzo wysoką 10. lokatę. Nieźle jak na demo.

A czym jest Dark and Darker i jak się w to gra? Najłatwiej opisać produkcję jako połączenie Skyrima i Escape from Tarkov. Gracze wcielają się w woja lub maga i schodzą do lochów, gdzie toczą bitwy z maszkarami z opowieści dark fantasy, a także poszukują skrzyń ze skarbami. Z łupem trzeba się jeszcze jednak wydostać z mapy przez portal, inaczej wszystko tracimy - i to jest właśnie element inspirowany extraction shooterami.

Obszar gry cyklicznie się kurczy, więc trzeba szukać drogi w kierunku centrum bezpiecznej strefy. Kiedy uda się uciec, należy sprzedać loot kupcom po najlepszej cenie.

Twórcy ze studia Ironmace opisują grę jako „bezlistosną” i faktycznie z doniesień graczy wynika, że poziom trudności jest wysoki. Najlepiej bawić się z grupą znajomych.

Dark and Darker nie ma jeszcze daty premiery, ale ma zadebiutować „wkrótce”.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze