Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Model biznesowy Steama jest nierealistyczny - uważa wydawca Assassin's Creed

Ubisoft krytykuje platformę Valve.

Jeden z przedstawicieli Ubisoftu skrytykował sposób działania Steama, określając model biznesowy popularnej platformy dystrybucji cyfrowej mianem „nierealnego”.

Chris Early, który we francuskiej firmie jest wiceprezesem do spraw współpracy i dochodów, udzielił wywiadu dziennikowi The New York Times. W rozmowie negatywnie wypowiedział się o sklepie prowadzonym przez Valve.

- Obecnie używany przez nich model biznesowy jest nierealistyczny. Nie odzwierciedla stanu, w którym znajduje się dzisiaj dystrybucja gier - przekonuje przedstawiciel wydawcy tytułów z cyklu Assassin's Creed.

The Division 2 to pierwsza od dawna gra Ubisoftu nie wydana na Steamie

Nie jest jasne, do czego dokładnie odnosił się Early. Niewykluczone jednak, że do kwestii podziału zysków - zazwyczaj Steam zatrzymuje dla siebie 30 procent pieniędzy generowanych przez sprzedaż danej produkcji.

To właśnie wspomniane warunki skłoniły Ubisoft do porzucenia platformy Valve i nawiązania współpracy z Epic Games Store. W sklepie twórców Fortnite aż 88 procent przychodów trafia do deweloperów i wydawców.

Ghost Recon Breakpoint także trafi tylko na Uplay i Epic Games Store

Poczynając od wydanego w marcu The Division 2, wszystkie nowe produkcje francuskiej firmy ukazują się na PC wyłącznie za pośrednictwem usług Uplay oraz platformy autorów silnika Unreal Engine.

Źródło: The New York Times

Następnie: Poznaliśmy specyfikację sprzętową Xiaomi Mi Mix 4?

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze