Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Młody Sherlock Holmes zawalczy z Cthulhu. Powstaje remake The Awakened

Ukraińskie studio zaskakuje determinacją.

Ukraińskie studio Frogwares odpowiedzialne za ubiegłoroczne Sherlock Holmes: Chapter One zapowiedziało, że pracuje nad remakiem Sherlock Holmes: The Awakened. To skupiona wokół motywów lovecraftowiskich gra zespołu z 2007 roku.

Studio podkreśla, że mamy do czynienia z dogłębnym odświeżeniem gry, a nawet zmianami w scenariuszu, dzięki czemu remake będzie kontynuacją historii młodego Sherlocka rozpoczętej w Chapter One. Gra powstaje na Unreal Engine 4. Wydarzenia zobaczymy z perspektywy TPP, a więc z trzeciej osoby.

W The Awakened, Sherlock Holmes - wraz ze swoim przyjacielem Johnem Watsonem - podejmuje się pierwszej dużej sprawy w Londynie. Detektywi trafią też jednak do szpitala psychiarycznego w Szwajcarii, na bagna w Nowym Orleanie czy górzysty region Highlands w Szkocji.

Awakened otrzymało już wcześniej remaster

„Coś, co wydaje się prostym przypadkiem zaginionej osoby”, wyjaśnia Frogwares, „szybko wpada w sieć spisków nikczemnego kultu, który czci boga Cthulhu i próbuje doprowadzić do spełnienia starożytnej przepowiedni”.

Deweloperzy twierdzą, że remake gry, której „zawartość, zakres i narracja są już gotowe” zaoferuje ukraińskiemu studiu „stabilność i przewidywalność”, kiedy wciąż próbuje znaleźć sposób na pracę i życie podczas trwającej inwazji Rosji na kraj. „Stabilność i przewidywalność jest dokładnie tym, czego teraz potrzebujemy” - czytamy - „gdy reszta naszych dni pozostaje tak niepewna”.

Sherlock Holmes: The Awakened trafi na PC i dwie generacje konsol (wraz ze Switchem). Jako że wojna utrudnia gromadzenie środków na projekt, Frogwares zdecydowało się poprosić o wsparcie w finałowych etapach prac - wkrótce ruszy kampania na Kickstarterze.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze