Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft ze wsparciem dla serwisu Twitch

Nowa generacja na PC i Macu?

Studio Mojang opublikowało kolejną aktualizację popularnego Minecrafta, umożliwiającą transmisję rozgrywki w serwisie Twitch za pomocą „jednego kliknięcia”.

Domyślnie wystarczy wcisnąć F6 na klawiaturze, ale wcześniej trzeba oczywiście podpiąć swoje konto w serwisie Twitch z kontem Mojang. Należy również ściągnąć testową wersję Minecrafta, wybierając odpowiednią opcję w menu gry. Dokładną instrukcję można znaleźć na oficjalnym blogu witryny.

Po wykonaniu tych czynności można już ustawić jakość transmisji i zmienić klawisz służący do aktywacji wspomnianej funkcji.

Integracja z Twitch.tv działa na systemie Windows XP lub nowszym oraz na OS X Lion (10.7 lub nowszy). „Mogą pojawić się błędy” - ostrzega Mojang w komunikacie. „Nie dokończyliśmy jeszcze wszystkich opcji, ale mamy nadzieję, że obecne funkcje wystarczą do zabawy i wyrażenia opinii o pomyśle!”

Poniżej prezentacja nowych możliwości od użytkownika serwisu YouTube o pseudonimie „Seth Bling”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze