Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - z ekranu startowego usunięto wzmianki o twórcy gry

Zniknęły nawiązania do Notcha.

Najnowsza aktualizacja Minecrafta z ekranu startowego produkcji usunęła nawiązania do słynnego Notcha, czyli Markusa Perssona, który był odpowiedzialny za powstanie całego projektu.

Do tej pory w menu głównym wśród wyświetlanych losowo wiadomości pojawiały się wzmianki o oryginalnym twórcy tytułu. Komunikaty informowały, że deweloper jest autorem gry, a czasem można było natrafić na ciąg liczb 110813, które odnosiły się do daty ślubu projektanta.

Teraz jednak wspomniane nawiązania zniknęły z produkcji, zarówno na PC, jak i konsolach. Warto jednocześnie zaznaczyć, że nie zmodyfikowano napisów końcowych, gdzie Notch nadal widnieje jako główny twórca.

Żółtą czcionką wyświetlają się losowe komunikaty

Prawa do Minecrafta należą obecnie do Microsoftu. Po ogromnym i niespodziewanym sukcesie gry, w 2014 roku Persson postanowił sprzedać markę wraz ze swoim studiem Mojang koncernowi za 2,5 miliarda dolarów.

Firma oraz odpowiedzialni za rozwój tytułu deweloperzy nie ujawnili powodów usunięcia odniesień do Notcha z ekranu startowego. Niewykluczone jednak, że przyczyną mogła być aktywność projektanta na Twitterze, gdzie publikuje wiadomości o kontrowersyjnych treściach.

Zobacz: Minecraft - mody do gry

Minecraft stawia na kreatywność graczy. Użytkownicy za pomocą wirtualnych elementów mogą konstruować zróżnicowane obiekty - do tej pory fani odtworzyli między innymi Novigrad z Wiedźmina 3, Danię i świat Mirror's Edge, a nawet przygotowali działający komputer.

Źródło: PC GamesN

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze