Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dania odtworzona w Minecrafcie

AKTUALIZACJA: Wirtualna Dania zrujnowana przez czołgi z USA.

Aktualizacja (06.05.2014): A miało być tak pięknie. Wirtualna Dania przetrwała w Minecrafcie tylko kilka dni, zanim zaczął się najazd graczy z całego świata. Teraz mapa pełna jest dziur po wybuchach dynamitu, zrównanych z ziemią budynków oraz... amerykańskich czołgów i flag.

Sprytniejsi użytkownicy zdołali nawet zbudować specjalne konstrukcje, które posłuży do zalania sporych połaci terenu.

„Kilka duńskich miast zostało zrównanych z ziemią, a na ich miejscu pobudowano mnóstwo innych rzeczy” - komentuje Chris Hammeken, rzecznik agencji GeoData, odpowiedzialnej za projekt. „Nie mamy jeszcze kompletnego obrazu sytuacji, ale pewnie zdecydujemy się odbudować Kopenhagę i inne miasta.”

*

Oryginalna wiadomość (26.04.2014): Simon Kokkendorf i Thorbjørn Nielsen z Duńskiego Urzędu Geodezji odtworzyli swój kraj w grze Minecraft w skali 1:1.

Projekt nie zmieścił się na jednym serwerze, potrzebne były trzy. Wirtualna Dania złożona została z czterech miliardów kwadratowych bloków. Całość waży ponad 1 terabajt.

Serwery mogą odwiedzić wszyscy posiadający Minecrafta na PC w wersji 1.7.2 lub 1.7.5. Projektanci przygotowali zestaw zasad, których należy przestrzegać. Dozwolone jest modyfikowanie terenu, pod warunkiem, że gracz wybuduje nowy, własny obiekt.

Zwiedzanie minecraftowej Danii będzie możliwe do października.

Głównym elementem niezależnej produkcji z otwartym światem jest konstruowanie różnych przedmiotów i budynków z sześciennych bloków. Minecraft umożliwia samotną rozgrywkę, pozwala też na współpracę i rywalizację - zasady ustalają najczęściej sami gracze, szczególnie w wersji PC, która umożliwia wykorzystywanie fanowskich modyfikacji.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze