Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - przetrwanie: stół rzemieślniczy i skrzynia, crafting (dzień 1)

Jak wytworzyć stół rzemieślniczy i skrzynię.

Po stworzeniu pierwszej kryjówki w Minecraft, przystąpimy do wytworzenia stołu rzemieślniczego oraz skrzyni. Stół rzemieślniczy pozwala na wytwarzanie większej ilości przedmiotów niż ekwipunek. Z kolei skrzynia posłuży jako miejsce przechowywania surowców i materiałów, których nie potrzebujemy w danym momencie.

Aby wykonać stół rzemieślniczy, należy otworzyć ekwipunek klawiszem E. W lewej części nowego okna zobaczymy listę wytwarzalnych przedmiotów.

Wybieramy pozycję o nazwie deski (11), przykładowo dębowe. Po kliknięciu deski pojawią się także w prawej części okna i staną się rezultatem Konstruowania (12). W polach Konstruowania pojawi się automatycznie dostępny surowiec (13). Teraz wystarczy kliknąć na rezultat Konstruowania, czyli deski i przenieść je do slotów ekwipunku (14) lub do paska szybkiego dostępu.

Aby stworzyć stół rzemieślniczy, potrzebujemy czterech desek. Po ich wytworzeniu na liście po lewej pojawi się stół. Tworzymy go analogicznie jak deski. Następnie przenosimy go do paska szybkiego dostępu, przesuwając do dowolnego slotu. Wyłączamy ekwipunek klawiszem ESC i wybieramy stół. Następnie wewnątrz budynku ustawiamy go w dowolnym wewnętrznym narożniku bazy (15), analogicznie jak bloki ziemi.

  • Jeżeli nie możemy wytworzyć stołu, to znaczy nie że mamy surowców.
  • W tym celu należy sprawdzić, ile mamy desek (co najmniej cztery).
  • Jeśli ich nie mamy, musimy ściąć drzewa, aby pozyskać pnie.
  • Aby aktywować stół rzemieślniczy, skierujmy na niego wzrok i wciśnijmy PPM.

Wytworzenie skrzyni

Kolejny przedmiot, czyli skrzynia, służy do przechowywania przedmiotów. Aby ją wytworzyć, należy mieć osiem desek, które przetworzymy na stole rzemieślniczym. Skrzynię umieszczamy w bazie w taki sam sposób, jak stół rzemieślniczy. Skrzynię otwieramy przyciskiem akcji, a w nowym widoku przenosimy przedmioty z i do skrzyni.

Następnie: Minecraft - przetrwanie: drzwi, wytwarzanie (dzień 1)

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - przetrwanie: schron, budowa (dzień 1)

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły