Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - przetrwanie: schody, jak stworzyć (dzień 1)

Jak wytworzyć schody.

Schody, podobnie jak wcześniej stworzona drabina, ułatwią bohaterowi wejście na mury budowli. Do ich wytworzenia potrzebujemy sześć desek, które użyjemy na stole rzemieślniczym.

Wewnątrz budowli wybierzmy narożnik, w którym nie ma przedmiotów. Najbliżej narożnika ustawmy dwa bloki ziemi jeden na drugim. Obok, wzdłuż sąsiedniej ściany, ustawmy na ziemi pojedynczy blok. Z paska szybkiego dostępu wybierzmy schody i stańmy naprzeciwko powstałej konstrukcji.

Przed pojedynczym blokiem ziemi ustawmy pierwsze schody. Następnie wejdźmy na nie i umieśćmy kolejny blok schodów na bloku ziemi. Następnie wejdźmy na schody i wykonajmy tę czynność jeszcze raz. W ten sposób zbudowaliśmy drewniane schody (18) prowadzące na mury schronu.

Wybudowanie bazy może zająć prawie cały dzień, więc jeśli zauważymy, że słońce chyli się ku horyzontowi, wejdźmy do środka budynku i zamknijmy drzwi. Po zapadnięciu mroku na powierzchnię wyjdą niebezpieczne stworzenia, które są aktywne całą noc. Czas pozostały do świtu warto wykorzystać do stworzenia drewnianego miecza (patyk + dwie deski) i kilofa (dwa patyki + trzy deski), a także innych przedmiotów.

Następnie: Minecraft - przetrwanie: jak walczyć, tworzenie broni (dzień 2)

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - przetrwanie: drabina, jak wykonać (dzień 1)

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły