Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft Legends na gameplayu z trybu PvP. Twórcy pokazują wielkie bitwy

Oraz ujawniają datę premiery.

Podczas konferencji Microsoft Developer Direct, twórcy ze studia Mojang ujawnili szczegóły trybu PvP w Minecraft Legends. Jak mogliśmy się dowiedzieć, moduł ten będzie zakładał starcia dwóch drużyn na losowo generowanej mapie.

Drużyny będą się składały z czterech graczy, a balans został przemyślany w taki sposób, aby nikt nie mógł grać samodzielnie, a liczyła się współpraca. Celem każdego z zespołów jest zniszczenie bazy przeciwnika, jednocześnie stawiając fortyfikacje wokół własnej placówki.

Aby osiągnąć cel, gracze muszą budować nie tylko mury obronne, ale też pułapki i maszyny oblężnicze. Niezbędne jest również wykorzystywanie zdolności i rekrutowanie pomniejszych mobów, aby walczyły po naszej stronie.

Fragment o Minecraft Legends od ok. 4 minuty materiału.

Co ciekawe podczas rozgrywki pojawią się także Pigliny - czyli przeciwnicy z trybu fabularnego - stanowiące frakcję neutralną, atakującą obie drużyny. Twórcy chcą, aby każda rozgrywka była inna i wymagała użycia odmiennej taktyki oraz dostosowywania się do zmiennych warunków na planszy.

Poinformowano także, że tytuł będzie wspierał cross-play pomiędzy platformami oraz sieciowe matchmakingi. Gra pojawi się 18 kwietnia 2023 na PC, Xbox One oraz Xbox Series X/S i będzie dostępna w abonamencie Game Pass.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Minecraft Legends

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze