Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Do Minecrafta nadciągają wielbłądy. Jest też pierwsze spojrzenie na Minecraft Legends

Podsumowanie Minecraft Live.

W weekend odbyła się coroczna impreza Minecraft Live. Obyło się bez konkretnych zapowiedzi, ale poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat najbliższych planów studia Mojang.

Twórcy w przeszłości chętniej dzielili się szczegółami, by później nie dotrzymywać terminów i zmagać się z krytyką fanów. Dlatego też niedawno zmieniono podejście i przyszłoroczna aktualizacja jest obecnie znana tylko jak „Minecraft 1.20”.

Patch zaoferuje między innymi wielbłądy, podwieszane szyldy, w pełni funkcjonalne półki na książki, a także bambus jako surowiec do standardowego budowania, włącznie z bambusową tratwą. Szczególnie interesująco zapowiadają się te pierwsze zwierzaki, potrafiące nie tylko daleko skakać, ale i przewozić na grzbiecie dwie postacie.

Jeszcze w tym roku - 29 listopada - w grze pojawią się nowe domyślne skiny. Poza Alex i Stevem twórcy przygotowują bowiem siedem dodatkowych archetypów do wyboru.

Innym ważnym ogłoszeniem były informacje na temat Minecraft Legends, nietypowego, strategicznego spin-offu serii. Otrzymaliśmy spory materiał z rozgrywki, w połowie wideo powyżej. Wygląda na to, że zajmiemy się eksploracją okolicy na grzbiecie zwierzaków, w perspektywie TPP. Nie brakuje oczywiście budowania, choć tworzymy głównie jednostki, które pomagają w potyczkach. Premiera wiosną przyszłego roku - nie podano konkretnej daty.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze