Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Miłośnicy szybkiego przechodzenia gier zbierają pieniądze na walkę z rakiem

Akcję wspomaga m.in. Humble Bundle.

Wczoraj wieczorem wystartowała kolejna edycja imprezy Awesome Games Done Quick, skupiająca miłośników błyskawicznego przechodzenia gier z całego świata, zbierających pieniądze na szczytny cel.

Przez najbliższy tydzień - do 11 stycznia - w serwisie Twitch.tv transmitowane będą próby jak najszybszego ukończenia wielu mniej i lepiej znanych gier, w tym Crazy Taxi, F-Zero, Quake 2, Blood, Castlevania, Rayman Legends, Silent Hill, Morrowind, Shovel Knight, Shadow of the Ninja, Portal, Halo 2 i wielu, wielu innych. Jak szybko można przejść Uncharted: Drake's Fortune? Okazuje się, że wystarczy mniej niż godzina.

Podczas imprezy trwa zbiórka pieniędzy na fundację Prevent Cancer, zajmującą się wczesnym wykrywaniem i zapobieganiem chorobom nowotworowym. Już teraz - w mniej niż 24 godziny - udało się pozyskać ponad 115 tysięcy dolarów.

Inicjatywę wspierać można także poprzez zakup gier w Humble Bundle, gdzie przygotowano specjalny zestaw tytułów i innych bonusów.

Poniżej transmisja na żywo, a dokładny harmonogram gier znaleźć można na oficjalnej stronie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze