Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Miecze świetlne w rzeczywistości wirtualnej - Trials on Tatooine

Dziś premiera darmowej gry.

Jeszcze dzisiaj na urządzeniach rzeczywistości wirtualnej HTC Vive zadebiutuje darmowe Trials on Tatooine, oferujące to, do czego VR zostało stworzone - możliwość walki mieczem świetlnym.

„Filmowy eksperyment” - jak określają swój pomysł twórcy - pokazano w ten weekend na imprezie Star Wars Celebration. O projekcie mówiło się już jednak w marcu tego roku.

Gracz otrzymuje miecz świetlny od wiernego R2D2, z zadaniem powstrzymania kolejnych fal atakujących szturmowców, podczas gdy Sokół Millenium szykuje się do ucieczki.

Jak potwierdza poniższy trailer, Trials on Tatooine prezentuje się całkiem profesjonalnie, co raczej nie powinno dziwić - za prace odpowiada LucasArts, we współpracy ze studiem Industrial Light and Magic Lab.

Możliwe, że „eksperyment” rozwinie się w przyszłości w coś większego. Poniższe rekrutacyjne wideo zawiera bowiem także sporo nawiązań do rzeczywistości wirtualnej.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze