Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomb Raider trafi na Netflix - jako serial anime i kontynuacja gier

Dalsze losy Lary Croft.

  • Netflix zapowiedział serial anime na podstawie Tomb Raider
  • Produkcja będzie kontynuacją trylogii gier od Crystal Dynamics i Eidos Montreal
  • Daty premiery nie ujawniono

Platforma Netflix poinformowała, że trwają prace nad serialem anime na podstawie serii Tomb Raider. Produkcja będzie kontynuacją gier od Crystal Dynamics i Eidos Montreal.

Projekt przygotowują wytwórnia Legendary Entertainment i firma dj2 Entertainment. Producentką wykonawczą i scenarzystką obrazu jest Tasha Huo, która jest również zaangażowana w powstawanie The Witcher: Blood Origins - prequela „Wiedźmina”.

Nie ujawniono zbyt wielu szczegółów na temat serialu. Wiadomo jedynie, że produkcja przedstawi losy Lary Croft po wydarzeniach ze stworzonej przez Crystal Dynamics i Eidos Montreal trylogii, która była rebootem serii Tomb Raider.

Obecnie nie wiadomo, czy widzowie usłyszą Camillę Ludington, która w angielskiej wersji językowej nowszych gier z cyklu użyczała głosu młodej poszukiwaczce skarbów. Nieznana jest też nawet przybliżona data premiery.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze