Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft nazywa projekt xCloud „Netfliksem do gier”

Koncern ma rzekomo przewagę nad konkurencją.

xCloud to platforma Microsoftu, która ma pozwolić na uruchamianie wysokiej jakości gier na każdym urządzeniu - dzięki streamingowi. Włodarze i pracownicy koncernu porównują usługę do Netfliksa.

Podczas spotkania z dziennikarzami w siedzibie firmy, dyrektor generalny Microsoftu - Satya Nadella - stwierdził, że wewnątrz przedsiębiorstwa pracownicy posługują się terminem „Netflix do gier”, kiedy mówią o xCloud (dzięki, Business Insider).

Nadella przekonuje też, że Microsoft ma przewagę nad konkurencyjnymi usługami streamingowymi ze względu na dużą bazę tytułów oraz działający od dawna program Xbox Play Anywhere, pozwalający grać w tytuły z Xbox One na PC, a nawet przesyłać stany zapisów między platformami.

- Na świecie jest 2 miliardy graczy. Nie sprzedamy 2 miliardów konsol - powiedział w czerwcu Phil Spencer, szef działu Xbox w Microsofcie. - Dla wielu ludzi telefon jest jedynym urządzeniem, którego używają.

Nad usługami rozgrywki w chmurze pracują niemal wszystkie większe firmy technologiczne. Google ma Project Stream, Sony rozwija PlayStation Now, a własne usługi streamingowe zapowiedział też Verizon i Amazon.

Projekt xCloud wciąż jest w fazie produkcyjnej. Publiczne testy mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Zasada działania platform do strumieniowania jest niezmienna w każdym przypadku - serwery usługodawcy będą wykonywać wszystkie obliczenia (odciążając urządzenie), a użytkownik otrzyma jedynie gotowy obraz przesłany na ekran. Do komfortowej rozgrywki potrzeba jednak połączenia bez opóźnień.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze