Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft kończy współpracę z twórcami Phantom Dust na Xbox One

Gra powstanie w innym studiu?

Przyszłość nowej wersji Phantom Dust z 2004 roku stoi pod znakiem zapytania. Microsoft potwierdził, że zerwał współpracę z odpowiedzialnym za produkcję studiem Darkside Game.

Phantom Dust

Wydawca przyznaje jednak, że prace deweloperskie będą kontynuowane.

„Nasze relacje się zakończyły” - napisano w oświadczeniu dla Eurogamera. „Szanujemy studio i jego wkład w rynek gier. Nie mamy nic nowego do ogłoszenia w temacie Phantom Dust, ale możemy potwierdzić, że prace trwają.”

Oryginalna wersja produkcji debiutowała w 2004 roku na pierwszej konsoli Xbox. To specyficzne połączenie strategii, karcianki i gry akcji. Została stworzona przez Yukio Futatsugiego - głównego projektanta kultowego Panzer Dragoon.

Darkside Game Studio pomagało wcześniej przy licznych innych tytułach, takich jak Sunset Overdrive, Borderlands: The Pre-Sequel!, BioShock Infinite, Gears of War: Judgment, X-COM: Enemy Unknown, Spec-Ops: The Line, BioShock 2 i nie tylko. Phantom Dust było pierwszym samodzielnym projektem firmy.

Serwis Kotaku donosi dodatkowo - powołując się na anonimowe źródła wewnątrz Darkside - że studio zostanie zamknięte z powodu anulowania projektu. Doniesienia należy traktować jako nieoficjalne - Microsoft zapewnił, że tytuł nie został anulowany.

Cover image for YouTube videoPhantom Dust - E3 2014 Trailer - Eurogamer
Trailer z targów E3 w 2014 roku

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Phantom Dust

Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze