Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft nie pracuje obecnie nad Phantom Dust

Choć gry nie anulowano.

Zapowiedziana na targach E3 w 2014 roku gra Phantom Dust na Xbox One nie jest obecnie produkowana.

Oryginał debiutował ponad 10 lat temu

Takie informacje nie powinny być większą niespodzianką - w lutym tego roku wydawca zakończył współpracę ze studiem Darkside Game, odpowiedzialnym za prace. Wtedy zapewniano jednak, że tytuł mimo wszystko powstaje.

„Szanujemy studio i jego wkład w rynek gier. Nie mamy nic nowego do ogłoszenia w temacie Phantom Dust, ale możemy potwierdzić, że prace trwają” - potwierdzał Microsoft. Spodziewano się, że producent Xbox One wynajmie inną firmę.

Ale podczas rozmowy z serwisem Gamer Tag Radio na tegorocznym E3, Aaron Greenberg z działu Xbox przyznał, że produkcja „nie ma obecnie aktywnego dewelopera”.

- Oceniamy obecnie, co zrobić z Phantom Dust w dłuższej perspektywie czasu - mówił. - Projekt nie został anulowany, ale nie ma obecnie aktywnego dewelopera. To tytuł, który zajmie nieco więcej czasu, jak wiele innych rzeczy. Obecnie nie mamy więcej nowości na ten temat.

Oryginalna wersja produkcji debiutowała w 2004 roku na pierwszej konsoli Xbox. To specyficzne połączenie strategii, karcianki i gry akcji. Została stworzona przez Yukio Futatsugiego - głównego projektanta kultowego Panzer Dragoon.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze