Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono pierwszy screen z remastera Phantom Dust

Nie mylić z nową odsłoną.

Phil Spencer - szef działu Xbox w Microsofcie - opublikował na Twitterze pierwszą grafikę z remastera Phantom Dust, powstającego na Xbox One oraz PC z systemami Windows 10.

Oryginalna wersja produkcji debiutowała w 2004 roku, na pierwszej konsoli Xbox. To specyficzne połączenie strategii, karcianki i gry akcji. Tytuł stworzył Yukio Futatsugi - główny projektant kultowego Panzer Dragoon.

Remastera Phantom Dust nie należy mylić z całkiem nową odsłoną serii, zapowiedzianą przez Microsoft na targach E3 w 2014 roku. Już rok później zakończono współpracę ze studiem Darkside Game i choć zapewniano, że tytuł mimo wszystko powstaje, to wątpliwości wkrótce rozwiano.

Odświeżona wersja korzysta z elementów oryginału i działa - jak widać na screenie - w 30 klatkach na sekundę. To wartość uzyskana na Xbox One, nie na Project Scorpio - potwierdził Spencer.

Remasterów czar

Nie znamy daty premiery remastera, choć produkcja powinna zadebiutować jeszcze w pierwszej połowie roku, przed targami E3.

Projekt sprzedawany będzie w ramach programu Xbox Play Anywhere, a więc zakup wersji cyfrowej na jedną z platform oznacza dostęp do gry także na drugim urządzeniu, bez dodatkowych opłat i z zachowaniem postępów oraz zapisów.

Rozgrywka dzieli się na fazę bitwy oraz eksplorację otoczenia, rozmowy z postaciami niezależnymi i przeglądanie Arsenału - talii kart. Podczas potyczki korzystamy z wybranych w ten sposób umiejętności, lecz najpierw musimy pozyskać zasoby Aury.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze