Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Odświeżone Phantom Dust ukaże się dzisiaj - za darmo

Na PC i Xbox One.

Aaron Greenberg z Microsoftu ujawnił niespodziewanie, że odświeżona wersja sieciowego Phantom Dust ukaże się jeszcze dzisiaj na PC (z systemami operacyjnymi Windows 10) oraz Xbox One.

Co więcej, gra rozprowadzana będzie za darmo.

Przerywniki zostały odświeżone. Podobno.

Oryginalna wersja debiutowała w 2004 roku, na pierwszej konsoli Xbox. To specyficzne połączenie strategii, karcianki i gry akcji. Tytuł stworzył Yukio Futatsugi - główny projektant kultowego Panzer Dragoon.

Microsoft określa projekt jako „ponowne wydanie” czy „aktualizacja HD”, starannie unikając słowa „remaster”. Należy chyba przyznać, że oprawa graficzna klasycznej gry nie zestarzała się zbyt dobrze, a wszechobecna szarość oraz niezbyt atrakcyjne tekstury raczej nie zachęcają.

Odświeżenia nie należy mylić z całkiem nową odsłoną serii, zapowiedzianą przez Microsoft na targach E3 w 2014 roku. Już rok później zakończono współpracę ze studiem Darkside Game i choć zapewniano, że tytuł mimo wszystko powstaje, to wątpliwości wkrótce rozwiano.

Projekt rozprowadzany będzie w ramach programu Xbox Play Anywhere, a więc postępy czy zapisy przeniesiemy płynnie pomiędzy platformami.

Rozgrywka dzieli się na fazę bitwy oraz eksplorację otoczenia, rozmowy z postaciami niezależnymi i przeglądanie Arsenału - talii kart. Podczas potyczki korzystamy z wybranych w ten sposób umiejętności, lecz najpierw musimy pozyskać zasoby Aury.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze