Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Meta Quest 3 ma datę premierę. Sprzęt dostanie Xbox Cloud Gaming

„Nowa generacja” gogli AR/VR.

Firma Meta ogłosiła, że 10 października na rynku ukaże się Quest 3, czyli urządzenie „nowej generacji” służące do zastosowań związanych z rzeczywistością wirtualną i rozszerzoną.

Ceny zaczynają się od 549,99 euro (ok. 2551 zł) za model z 128 GB pamięci. Jest też urządzenie wyposażone w 512 GB pamięci, za 699,99 euro (ok. 3247 zł). Można bezpiecznie zakładać, że kwoty w Polsce będą ostatecznie wyglądały inaczej. Jak? Tego jeszcze nie wiadomo.

Osoby decydujące się na zakup otrzymają kopię Asgard’s Wrath 2, ale dopiero w grudniu, gdy gra się ukaże. Co więcej, promocja obowiązuje tylko do 27 stycznia. Droższy model obejmie także sześć miesięcy subskrypcji Meta Quest+. Ta oferuje dwa tytuły do sprawdzenia miesięcznie i kosztuje standardowo 8 dolarów miesięcznie.

Podczas specjalnej prezentacji Mark Zuckerberg ogłosił także zoptymalizowaną wersję Roblox na urządzenia Quest, wydaną już wczoraj. Nadal ani słowem nie wspomniano o Grand Theft Auto: San Andreas VR, o którym najwyraźniej firma już zapomniała.

Interesujący może być fakt, że w grudniu na nowy sprzęt trafi także usługa Xbox Cloud Gaming, umożliwiająca streamowanie produkcji przez sieć. To zapewne dobre wieści, ponieważ Quest 3 pozostaje kompatybilne wstecz z Quest 2, oferując bibliotekę ponad 500 gier i aplikacji.

Podczas prezentacji potwierdzono także rozdzielczość 2064 × 2208 na oko (1832 × 1920 w Quest 2), a także układ graficzny Adreno 740 o mocy niemal 3,5 teraflopsów (1,1 tflops w starszym urządzeniu). Procesor to nadal Qualcomm Snapdragon XR2, ale w wersji „Gen 2”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze