Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Menu Start wróci do Windows 8

Oraz: głos Cortany w nowej aplikacji.

Microsoft ogłosił, że w jednej z kolejnych aktualizacji systemu Windows 8.1 przywróci klasyczne menu Start, znane z poprzednich wersji oprogramowania.

Nowe menu Start

Firma odpowiada w ten sposób na krytykę ze strony osób, którym do nie przypadł do gustu nowy interfejs Metro, składający się z kafelek z aplikacjami i informacjami.

Wygląd nowego menu Start znaleźć można na obrazku po prawej. Jak widać, programiści Microsoftu postawili na połączenie klasycznego paska z Windows 7 ze wspomnianymi już prostokątami i kwadratami z Metro.

Nie podano jeszcze daty premiery nowej łatki, ale ma ona pojawić się jeszcze w tym roku, razem z szeregiem innych usprawnień i poprawek.

Z innych wiadomości z obozu Microsoftu: firma z Redmond potwierdziła oficjalnie, że w jednej z nowych aplikacji, konkurującej z Siri od Apple, usłyszymy Cortanę z serii Halo, a głosu użyczy ta sama aktorka - Jen Taylor.

„Cortana to jedyna cyfrowa asystentka, z którą zbudujesz relacje wraz z upływem czasu. Sztuczna inteligencja pozna cię lepiej wraz z zadawaniem kolejnych pytań, a także bazując na zachowaniu - napisano na oficjalnym blogu. Na całe szczęście, opcję pomocy będzie można wyłączyć.

Co równie niepokojące, Cortana ma posiadać własną osobowość. „To nie tylko suchy program, zwracający wyniki wyszukiwania. Tak samo jak w grach z serii Halo, posiada odrobinę charakteru” - wyjaśniają twórcy. „Ale musicie sami z nią porozmawiać, by odkryć, o czym mowa.”

Aplikacja zadebiutuje wkrótce w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i w Chinach. Nie wiadomo jeszcze, czy doczekamy się wsparcia dla języka polskiego.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze