Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mekazoo - zapowiedziano kolorową platformówkę 2.5D

Na PC i konsole.

Nowe studio niezależne z Seattle - The Good Mood Creators - zapowiedziało swój debiutancki projekt - Mekazoo. Kolorowa platformówka stara się połączyć najlepsze elementy Donkey Kong Country czy starszych odsłon serii Sonic.

To chyba borowiki

Na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z prostą grą zręcznościową, ale gracz dysponuje także mocą transformacji w jedno z cybernetycznych zwierząt: pancernika, żabę, kangura, pandę i pelikana. W każdej z form inne są umiejętności naszej postaci.

Nie wszystkie transformacje będą dostępne w każdym etapie - wygląda na to, że zazwyczaj przełączymy się pomiędzy dwoma gatunkami.

Fabuła opowiada o próbie uratowania naszych przyjaciół. Zwierzęta są zamieniane w cybernetycznych bossów i dopiero po ich pokonaniu możemy przywrócić je do naturalnej formy.

„Mekazoo inspirowane jest klasycznymi platformówkami, przy których po szkole spędzaliśmy długie godziny, jak Super Mario World i Donkey Kong Country” - komentuje dyrektor kreatywny Jarrett Slavin. „Łączymy wszystkie lekcje, jakie wyciągnęliśmy z tych arcydzieł i dodajemy innowacyjne pomysły, o których myśleliśmy przez dekady.”

Gra ukaże się w czwartym kwartale tego roku na PC, PlayStation 4, Xbox One i Wii U.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze