Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

McPixel 3 zapowiedziany. Powraca absurdalna przygodówka Sosa Sosowskiego

Gracze pytają, gdzie „dwójka”.

McPixel z 2012 roku przebojem wdarł się do świadomości graczy na całym świecie, a nietypowy projekt Mikołaja „Sosa Sosowskiego” Kamińskiego zdobył sporą popularność. Teraz nadciąga sequel.

Żeby było śmieszniej, otrzymamy od razu McPixel 3, choć „dwójka” nigdy się nie ukazała. Wszystko to w zgodzie z humorystyczną i absurdalną naturą produkcji, w której wcielamy się w tytułowego bohatera, by poradzić sobie z nietypowym problemem.

W pierwowzorze zajmowaliśmy się rozbrajaniem bomb, lecz wszystko wskazuje na to, że „trójka” będzie nieco bardziej rozbudowa. Na pewno nie zabraknie za to limitu czasowego i ciągłego powtarzania prób.

Zapowiedź sequela produkcji z 2012 roku pokazuje także, jak przez niecałą dekadę rozwinął się rynek gier niezależnych. Pierwszy tytuł „Sos Sosowski” tworzył tytuł w „garażowych” warunkach na bazie projektu przygotowanego na game jam Ludum Dare. Wydawcą McPixel 3 jest już Devolver Digital, giełdowa spółka zajmująca się finansowaniem nietypowych projektów.

W planach jest sto poziomów, 900 gagów, 1500 interaktywnych przedmiotów i 20 mini-gier, a nawet - jak czytamy w opisie - wodny etap. Gra zmierza na PC i ukaże się jeszcze w tym roku.

„Dlaczego jest trójka, skoro nie ma dwójki?” - zastanawia się w komentarzach niejaki „Pancakes11”. „McPixel 3? A gdzie 2?” - wtóruje mu „Dunther”.

„Koring” zdecydowanie lepiej zrozumiał żart. „Biorąc pod uwagę fakt, że McPixel 2 był grą roku dla wielu osób, rywalizując z nagradzanymi filmami w sferze ładunku emocjonalnego i genialnego aktorstwa, zastanawiam się: czy trzecia gra jest w stanie przebić osiągnięcia sequela?” - napisał.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze