Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

McGee zamierza zmienić nazwę OZombie

Planuje także nową zbiórkę na Kickstarterze - na film na podstawie „Alicji w Krainie Czarów”.

American McGee zamierza zmienić nazwę przygodowej gry akcji OZombie. Kampania na rzecz produkcji rozpoczęła się na Kickstarterze w czerwcu.

„Nazwa OZombie powoduje zbyt dużo zamieszania" - McGee napisał w aktualizacji w serwisie Kickstarter. „»American McGee's Oz« byłoby dobrą nazwą, ale prawa posiada Atari i pozostali. Potrzebujemy innego tytułu i wkrótce coś wymyślimy. Jakieś sugestie?"

Producent usunął także jeden z celów rozszerzonych. Po zebraniu 1,05 mln dol. McGee planował zakup praw do filmu na podstawie „Alicji w Krainie Czarów”. Założenia zmieniono - twórca planuje rozpocząć osobną kampanię na Kickstarterze, tylko na potrzeby produkcji filmowej.

Deweloper wyraził także niezadowolenie z negatywnych reakcji, z jakimi spotyka się zbiórka pieniędzy.

„Na razie każda próba dodania czegoś wartościowego do kampanii i zaproszenie do dyskusji jest zamieniana na coś negatywnego” - napisał McGee. „To niesamowite, jak podstępne i złośliwe są media w temacie naszych starań (i Kickstartera w ogóle). To samo można powiedzieć o mniejszości użytkowników wspierających kampanię. Każdy błąd to obraza, każdy zły krok to »oszustwo«.”

Tymczasem zbiórka pieniędzy na OZombie nie radzi sobie najlepiej. Na 26 dni przed końcem kampanii zebrano 135 tys. dol., z planowanych 950 tys.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły