Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

American McGee rezygnuje ze zbiórki pieniędzy na rzecz OZombie

Priorytetem jest teraz film w uniwersum Alice.

American McGee anulował zbiórkę pieniędzy na rzecz projektu OZombie, którą rozpoczęto 25 czerwca.

W toku trwania kampanii zebrano jedynie 141 tys. dol. z planowanych 950 tys. Nikłe zainteresowanie przyczyniło się zapewne do przerwania akcji na Kickstarterze.

We wpisie na stronie projektu, McGee wyjaśnia, że rezygnacja z OZombie pozwoli skupić się na innej kampanii - twórca zamierza pozyskać prawa do stworzenia filmu animowanego w uniwersum Alice.

O produkcji filmowej myślano już wcześniej, a nabycie praw dodano jako jeden z celów rozszerzonych w zbiórce na rzecz OZombie, choć taką opcję usunięto już kilka dni później.

„Od czasu usunięcia pomysłu na nabycie praw z kampanii OZombie, nie mogliśmy wystartować z nową akcją na Kickstarterze” - wyjaśnia McGee. „Nasze wnioski i apelacje kilkukrotnie odrzucano (niedozwolone jest prowadzenie kilku zbiórek jednocześnie). Aby ruszyć z inicjatywą nabycia praw do filmu, musimy zrezygnować z OZombie.”

„Zawsze możemy ruszyć później z nową kampanią. Z drugiej strony, szansa na nabycie praw do filmu Alice gwałtownie się oddala. Poświęcimy Oz, by dać szansę Alice.”

Prawa do filmu posiada obecnie Collision Entertainment. Producent musiałby zapłacić 100 tys. dol. rocznie, lub 500 tys. jednorazowo, by przejąć licencję.

American McGee odpowiadał za gry z serii Alice - American McGee's Alice w 2000 roku i Alice: Madness Returns 11 lat później.

Poniżej pierwszy teaser planowanej animacji. Akcja na Kickstarterze powinna rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze