Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Materiały z Project Cars 2 prezentują wyścigi typu Rallycross

Zmagania na zamkniętych torach.

Studio Slightly Mad ujawniło, że w Project Cars 2 pojawią się licencjonowane wyścigi z cyklu Rallycross - zmagania na zamkniętych torach o nawierzchni asfaltowo-szutrowej.

Odpowiedzialni za projekt deweloperzy opublikowali też dwa materiały poświęcone zawodom - zwiastun i krótki fragment gameplayu, prezentujący przykładowy przejazd.

Produkcja zaoferuje autentyczne wozy oraz trasy z bieżącego sezonu rozgrywek. Gracze otrzymają do dyspozycji takie auta, jak Honda Red Bull GRC Civic Coup, Volkswagen Polo RX i Ford Focus RS RX.

Samochodami pojeździmy między innymi na amerykańskich DirtFish i Daytona, a także norweskim Lånkebanen. Nie zabraknie też brytyjskiego Lydden Hill - toru, na którym w 1967 roku rozegrano pierwsze wyścigi Rallycross.

W pracach nad wspomnianym typem zawodów twórcom Project Cars 2 pomaga zespół OMSE. Deweloperzy konsultują się również z dwójką zawodowych kierowców - Mitchellem deJongiem i Oliverem Erikssonem.

W produkcji pojawi się ponad 170 licencjonowanych samochodów od wszystkich najważniejszych producentów, a także - jak zapewniają autorzy - tory w liczbie, jakiej „jeszcze w grze na konsoli nie było" (ponad 60).

Do tego „pełne wsparcie" dla urządzeń rzeczywistości wirtualnej (nie podano modeli), a na PC możliwość włączenia rozdzielczości 12K, o ile posiadamy odpowiedni wyświetlacz obrazu. A raczej trzy ekrany 4K, postawione obok siebie.

Najważniejsza innowacja w grze to usprawniony silnik graficzny i fizyczny, zapewniające zmienny cykl dobowy, obejmujący 24 godziny. Nie zabraknie też dynamicznych warunków pogodowych, także w ramach jednego wyścigu.

Project Cars 2 ukaże się w ostatnim kwartale bieżącego roku na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze