Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Materiały z Call of Duty: WW2 przybliżają bohaterów gry

Ronald Daniels i spółka.

Activision opublikowało serię filmów prezentujących czterech członków oddziału, którego historię przedstawi Call of Duty: WW2. Grupa wchodzi w skład 1. Dywizji Piechoty armii Stanów Zjednoczonych.

Z punktu widzenia graczy najważniejszą postacią jest młody szeregowy Ronald Daniels o pseudonimie Red, czyli główny bohater produkcji. Młodzieniec wywodzi się z rolniczej rodziny, a na froncie gotów jest „poświęcić wszystko”.

Najlepszym przyjacielem podopiecznego jest inny szeregowy, Robert Zussman. Na mężczyznę można podobno liczyć w każdej krytycznej sytuacji.

Kolejnym członkiem oddziału jest sierżant William Pierson. Żołnierz wyróżnia się dużym przywiązaniem do przepisów, a co za tym idzie - również wydanych rozkazów. Na polu bitwy nie toleruje zbyt dużej improwizacji.

Na czele zespołu stoi porucznik Joseph Turner. Wojskowy posiada wieloletnie doświadczenie oraz umiejętności dowódcze, które pomogą mu utrzymać podwładnych przy życiu.

W kampanii fabularnej oddział weźmie udział w starciach toczonych w różnych rejonach Europy. Najpierw wyląduje w Normandii, by później dotrzeć do Francji, Belgii, a także Niemiec. Zabraknie więc tak zwanego „skakania” po różnych frontach.

Twórcy przywiązują dużą wagę do odwzorowania realiów historycznych. Około dwóch lat spędzono na analizowaniu, skanowaniu i przenoszeniu do silnika graficznego mundurów, pojazdów i broni z okresu II wojny światowej.

Call of Duty: WW2 debiutuje 3 listopada na PC, PS4 i Xbox One. Natomiast 29 września rozpoczną się otwarte testy beta wersji komputerowej.

Nowa odsłona serii to powrót do korzeni nie tylko pod względem tematyki. Deweloperzy postanowili zmniejszyć tempo - choćby przez ograniczenie możliwości sprintu. W kampanii zabraknie też automatycznej regeneracji zdrowia.

W pełnej wersji - poza trybem fabularnym i rywalizacją multiplayer - pojawi się również ceniony przez fanów serii tryb Zombie. Tym razem projektanci stawiają na mroczny klimat, a nawet elementy kooperacyjnego horroru.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze