Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Marauders zapowiada się na "Escape from Tarkov w kosmosie"

Kosmiczni piraci z lat 1990.

Popularność Escape from Tarkov wydaje się promować cały gatunek „PvPvE”. Obecnie trwają testy podobnego w założeniach The Cycle: Frontier, a wczoraj zapowiedziano kolejny tytuł - Marauders.

Założenia produkcji tego typu są proste: wkraczamy na mapę w poszukiwaniu cennych przedmiotów, po drodze natykając się nie tylko na przeciwników sterowanych przez sztuczną inteligencję, ale także na innych graczy.

Celem jest nie tylko pozyskanie bogactw, ale i dotarcie do określonego punktu ucieczki. Jeśli zginiemy, tracimy nie tylko kosztowności, ale i zabrane na misję ekwipunek.

Marauders od studia Small Impact Games bazuje właśnie na takich założeniach, lecz wprowadza oczywiście sporo własnych pomysłów. Najważniejsze jest zapewne przeniesienie akcji do alternatywnej przyszłości lat 1990, w dieselpunkowym stylu, ale z bronią z epoki.

Co więcej, wcielimy się w kosmicznych piratów, a ważną częścią rozgrywki będzie rozbudowywanie i konserwacja własnego statku, nieco w stylu kryjówki z Escape from Tarkov. To z jego pokładu będziemy wybierać się na kolejne misje w poszukiwaniu cennych przedmiotów.

Zagramy samotnie lub w kooperacji, w maksymalnie cztery osoby. Premiera jeszcze w tym roku, na PC (na Steam Early Access oraz w Game Preview w PC Game Pass).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze