Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mapa Junkertown dostępna dla wszystkich w Overwatch

Na PC, PS4 i Xbox One.

Po okresie na publicznych serwerach testowych, mapa Junkertown w Overwatch jest już dostępna dla wszystkich zainteresowanych użytkowników na PC, PS4 i Xbox One.

Lokację „wzniesioną na ruinach zniszczonego omnium” ujawniono na tegorocznych targach Gamescom. Omnikowie to roboty budowane przez zautomatyzowane fabryki i sztuczną inteligencję, która w końcu się zbuntowała. W grze frakcję reprezentuje Bastion oraz Orisa.

Uniwersum Overwatch zakłada, że mapa „stała się domem dla grupy wyjętych spod prawa złoczyńców - Śmieciarzy - którym przewodzi złowieszcza Królowa”.

„Kiedy nie plądrują ruin omnium w poszukiwaniu czegokolwiek wartościowego, Śmieciarze rozładowują napięcie na Śmieciowisku: ogromnej gladiatorskiej arenie, na której zawodnicy walczą o sławę, bogactwo... i przetrwanie”.

Jak można się domyślać, takie miejsce akcji to ojczyste tereny dla Złomiarza (Junkrat) oraz Wieprza (Roadhog). Dodatkowe detale na temat przygód tego duetu znaleźć można w nowym komiksie oraz w filmie animowanym.

Bunt maszyn w dużym stopniu dotknął Australii, która oddała część kraju pod kontrolę SI. Złomiarz i Wieprzu nie byli zadowoleni z takiego obrotu sytuacji, więc postanowili wkroczyć do walki razem z rebeliantami, zamieniając okolicę w nuklearne pustkowie.

Junkertown przeznaczone jest do trybu Eskorty.

Jednocześnie Overwatch doczekało się kolejnej łatki, która zmienia na przykład umiejętność ultimate w przypadku Mercy. Wskrzeszanie jest teraz standardowym talentem, a nowy ult to Valkyria, potęgujące nie tylko leczenie, ale także zadawane obrażenia.

Tymczasem D.Va może korzystać z Działka Fuzyjnego nawet podczas latania, ale Matryca Obronna zużywa dwa razy więcej zasobów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze