Skip to main content

Manor Lords - pożary, jak gasić, zapobieganie

Co zrobić, gdy w wiosce pojawi się ogień.

Pożary to jeden z możliwych incydentów, który wywoła panikę oraz możliwie spore straty w Manor Lords. W tym miejscu dowiesz się jak im zapobiegać oraz je gasić.

Występowanie pożarów jest najczęściej związane z panującą pogodą. Zwykle rozpoczyna się od trafienia pioruna podczas deszczu. Mieszkańcy samoczynnie przystąpią do gaszenia, korzystając z wody z pobliskiej studni - stąd ważne jest, by było ich sporo w wiosce w różnych miejscach.

Najczęściej budynek, który został podpalony zostanie całkowicie zniszczony, jednak rodziny automatycznie przystąpią do jego odbudowy, o ile dostępne są materiały. Gęsta zabudowa może sprzyjać rozprzestrzenianiu się ognia, dlatego warto uwzględnić ten wypadek w trakcie planowania rozbudowy wioski. Możesz sprawdzać poziom zagrożenia pożarowego używając podglądu warstwy Zagrożenie pożarowe w menu budowy.

Wbrew pozorom największym zagrożeniem nie zawsze będą centra miast, gdzie zwykle stoi studnia oraz nie brakuje rąk do pracy, a mniejsze osiedla wybudowane przy punktach wydobycia, szczególnie jeśli mieszkańcy zamiast siedzieć w miejscu pracy lub pobliskim domu udali się na targ. Warto zadbać, by w takiej okolicy mieszkało przynajmniej kilka rodzin i źródło wody nie znajdowało się daleko.

Następnie: Manor Lords - żywność, jak pozyskiwać jedzenie

Spis treści: Manor Lords - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Manor Lords - hodowla zwierząt, pastwiska, owce

Read this next