Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Logiczna platformówka Forgotton Anne debiutuje w przyszłym roku

Świat rzeczy zaginionych.

Debiutancka produkcja studia Throughline Games - Forgotton Anne - zadebiutuje w przyszłym roku na PC, PS4 i Xbox One, dzięki współpracy z firmą Square Enix.

Gra imponuje oprawą

Akcja logicznej platformówki toczy się w wymiarze Forgotton Realm, gdzie trafiają rzeczy zgubione w prawdziwym świecie. Część z tych przedmiotów zostaje nawet ożywiona, napędzana mocą o nazwie Anima.

W tym uniwersum „zapodziało się” także dwoje ludzi, w tym właśnie Anne. Gracze kieruje bohaterką, rozwiązuje zagadki, skacze z platformy na platformę i stara się opuścić dziwaczną krainę.

Jedna z przykładowych zagadek to „wyeliminowanie” ożywionej apaszki, by za pomocą skradzionych w ten sposób zasobów Animy uruchomić generator, potrzebny do przejścia do dalszej części etapu.

Twórcy sugerują jednak, że nie zabraknie także wyborów i decyzji, a przeprowadzenie wcześniejszego dialogu w inny sposób mogło sprawić, że apaszka uszła by z życiem.

Oprawa graficzna to dwa wymiary, a imponująca estetyka stawia na styl anime, chyba nieco w stylu słynnego studia Ghibli. Wszystkie elementy są więc ręcznie rysowane.

Choć w Forgotton Anne nie zabraknie zagadek logicznych, to te nie powinny być specjalnie skomplikowane, ponieważ Throughline Games z Kopenhagi chce raczej skupić się na opowieści - wzorem Inside.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze