Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja: Eravana

Rozdział IV, w którym rozprawiamy się z najemnikami i potworem ratharem.

Aby rozpocząć to zadanie zacznij kierować się szlakiem niebieskich, przezroczystych monet. W pewnej chwili przejdź przez drzwi z lewej i udaj się do panelu z lewej, który aktywuj BB-8. Otwórz gródź, a następnie strzel Finnem w pomarańczowych uchwyt na ścianie po drugiej stronie lokacji. Załóż maskę tlenową, dzięki której będziesz mógł wejść do pomieszczenia z gazem.

Następnie udaj się w prawo, użyj pokrętła, a kiedy przewietrzysz lokację skorzystaj z kija Rey na platformie z lewej. Popchnij go, aby aktywować mechanizm. Ponownie zacznij biec wzdłuż śladu niebieskich monet, aż dotrzesz do sterówki, gdzie będziesz mógł rozpocząć misję.

Walka o frachtowiec

Zniszcz przedmioty z prawej, po czym stań na platformie i przy pomocy lornetki Hana Solo zlokalizuj słaby punkt kontenera z prawej (obrazek powyżej). Następnie podejdź do ściany Chewbaccą i rzuć w nią ładunkiem wybuchowym.

Ukryj się z lewej lub prawej strony wejścia i zacznij ostrzeliwać nadbiegających przeciwników (obrazek powyżej). Kiedy uporasz się z sześcioma akcja przeniesie cię do Finna i Rey.

Wybierz Finna i udaj się w lewo do korytarza trującym gazem (posiada maskę tlenową, więc może przechodzić przez takie pomieszczenia). Kontynuuj, aż dotrzesz do pokrętła (obrazek powyżej), którym zatrzymaj wyciek gazu.

Kiedy dobiegnie do ciebie Rey przełącz się na nią i wbiegnij na platformę przyspieszającą z prawej (obrazek powyżej). Następnie rzuć kijem w otwór na górze i przeskakuj po kolejnych drążkach w prawo, aż wylądujesz na stałym lądzie.

Zniszcz kontener z prawej, a z klocków zbuduj mechanizm, w którym włóż kij Rey. Następnie zacznij kręcić go w lewą stronę (obrazek powyżej), aż stworzysz przejście dla pozostałych postaci.

Następnie użyj haka Finna na pomarańczowym uchwycie na górze (obrazek powyżej), po czym strzel w tarczę, która się pojawi. Po chwili zostaniesz przeniesiony z powrotem do Hana Solo i Chewbakki.

Wybierz Chewbaccę i namierz srebrne klocki w podłodze (obrazek powyżej), po czym rzuć w ich kierunku ładunek wybuchowy. Po wysadzeniu klocków z prawej postąp identycznie z drugimi, znajdującymi się z lewej strony.

Wbiegnij na korytarz i udaj się w prawo. Na samym końcu znajdziesz małe przejście, przez które przejdź BB-8. Następnie wjedź na platformę z prawej i celownikiem namierzaj kolejne czerwone przyciski (obrazek powyżej), które wciskaj w takiej kolejności, w jakiej toczy się okrągły klocek (kiedy klocek dojedzie do spadku z lewej będziesz musiał wcisnąć jeden klawisz trzykrotnie).

Kiedy skończysz wybierz Finna lub Rey i przejdź w prawo. Zniszcz niebieską kapsułę, podnieś bezpiecznik i umieść go w panelu z lewej (obrazek powyżej). Po chwili rozpocznie się kolejna część misji.

Kręte korytarze frachtowca

Zacznij uciekać przed goniącymi cię potworami - ratharami. Staraj się po prostu omijać przeszkody (obrazek powyżej) oraz, jeśli ci na tym zależy, zbierać znajdujące się na twojej drodze monety. W końcu dotrzesz do lokacji, gdzie spotkasz się z drugą grupą bohaterów.

Kiedy potwór chwyci Finna zniszcz dwa zbiorniki (po jednym z lewej i prawej strony lokacji), po czym zbuduj z nich z prawej strony działko, które unieruchomi mackę przeciwnika. Następnie podejdź Chewbaccą do narożnika z prawej i pociągnij złote uchwyty (obrazek powyżej).

Następnie zbuduj z klocków platformę z prądem, zniszcz stworzone wcześniej działko i stwórz z klocków hologram przed tobą (obrazek powyżej). Z kolejnej partii klocków stwórz panel z lewej strony pokoju i aktywuj go, dzięki czemu zamkniesz drzwi.

Użyj haka Hana Solo na uchwycie z prawej, a potem zmień postać na Finna i uczyń podobnie (obrazek powyżej). Dwóch bohaterów odblokuje w ten sposób drogę do korytarza, na który się udaj.

Finał frachtowca

W kolejnej lokacji musisz stworzyć broń zdolną rozprawić się z ratharem. Na początek uporaj się z przeciwnikami i zniszcz obiekty z lewej strony. Kiedy potwór podniesie skrzynię z materiałami wybuchowymi, strzel w znajdującą się na niej tarczę (obrazek powyżej).

Po eksplozji zbuduj z klocków przy ścianie na górze platformę, która odsłoni ścianę. Wejdź po niej na górę Rey, po czym podejdź dziewczyną do platformy z lewej, wbij w nią kijek (obrazek powyżej) i zacznij obracać.

Po naładowaniu generatorów wróć na dół, zniszcz zbudowaną platformą i z klocków wybuduj drugą, z lewej strony. Wskocz na nią BB-8, a kiedy robot znajdzie się na górze użyj go na komputerze (obrazek powyżej).

Zeskocz na dół załatw wrogich żołnierzy, a kiedy potwór złapie wybuchową skrzynię strzel w nią. Następnie stwórz z klocków platformę, po czym podejdź Hanem Solo w prawo, w miejsce z latającymi literkami i użyj lornetki na kontenerze z prawej (obrazek powyżej).

Po analizie zmień postać na Chewbaccę i rzuć w srebrną ścianę ładunkiem wybuchowym. Po eksplozji przejdź Finnem przez trujące odpady w prawo i strzel hakiem w pomarańczowych uchwyt (obrazek powyżej).

Z rozsypanych klocków stwórz generatory - najpierw przy panelu z lewej. Kiedy otworzy się klapka na górze zniszcz generator i zbuduj drugi z prawej strony, zniszcz go i na końcu postaw ostatni na środku (obrazek powyżej). Przejdź w prawo, zniszcz skrzynię i zbuduj z jej pozostałości nową postać - droida kraba.

Przełącz się na niego, podejdź do uwięzionego potwora z lewej i strzel w niego (obrazek powyżej). Po zniszczeniu droida stwórz z klocków platformę, na którą wjedź BB-8.

Zacznij się kręcić robotem, dzięki czemu Chewbacca będzie mógł windą wjechać na górę. Podejdź do żółtych uchwytów z prawej i pociągnij je (obrazek powyżej) - musisz nacisnąć wskazany klawisz w momencie, gdy strzałka będzie nad środkowym polem.

Zejdź na dół, załatw mniejszych przeciwników i po raz kolejny strzel w wybuchową skrzynię, którą podniesie potwór. Z klocków stwórz działo na środku lokacji, w które wskocz BB-8. Następnie ostrzeliwuj rathara (obrazek powyżej) tak długo, aż zniknie pod podłogą, po czym udaj się do statku na górze ekranu.


Następnie: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja: Zamek Maz

Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PlayStation Vita, Nintendo Wii U, PC, Nintendo 3DS

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze