Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja: Zamek Maz

Rozdział V, gdzie odwiedzamy znajomą Hana Solo mogącą pomóc bohaterom odnaleźć właściwy trop.

Aby dotrzeć do kolejnej misji wyrusz na statku w prawo i pociągnij złote uchwyty Chewbaccą. Po otworzeniu przejścia rozpraw się z sześcioma mynockami, blokującymi przepływ energii. Ruszaj po śladzie niebieskich, przezroczystych monet.

Przejdź przez drzwi z lewej strony korytarza, Chewbaccą rzuć ładunek wybuchowy w srebrne klocki, a potem stwórz z nich platformę, którą aktywuj BB-8. Po przywróceniu energii wróć do pomieszczenia z Hanem Solo, użyj komputera z lewej i wybierz planetę Takodana, po czym potwierdź chęć rozpoczęcia kolejnej misji.

Podejście do zamku

Udaj się w prawo, a potem w górę ekranu mijając po drodze czerwonego robota. Przed sobą zobaczysz śpiącego olbrzyma. Podejdź którymś z bohaterów na teren z prawej na dole (miejsce z latającymi literkami) i użyj lornetki na wieży z prawej (obrazek powyżej), gdzie wykryj słaby punkt.

Następnie użyj haka na pomarańczowym uchwycie, a z klocków stwórz duży chwytak z lewej strony (obrazek powyżej), który uruchom korzystając z BB-8. Odsłonisz w ten sposób ścianę, po której wejdź na górę Rey.

Zrzuć na dół kwiatki (obrazek powyżej), z których stwórz rurę do pompowania wody. Następnie zniszcz zbudowany wcześniej chwytak i zbuduj z klocków działko wodne, które uruchom robotem BB-8. Po obudzeniu olbrzyma wejdź do środka budynku.

Zamkowa sala

Po zakończeniu animacji podejdź do osobnika w czerwonym kombinezonie z lewej - jest to Ithano (obrazek powyżej), z którym porozmawiaj. Kiedy skończysz trafisz na strzelnicę - twoim celem jest zestrzelenie 10 tarcz w określonym czasie. Nie spiesz się, ponieważ limit jest całkiem duży.

Przejdź w prawo i podejdź w okolice pieca. Stań przed nim i skorzystaj z lornetki (np. Rey) namierzając mechanizm nad piecem (obrazek powyżej). Po dokonaniu analizy użyj elektrycznej wtyczki BB-8 w świeżo odkrytym miejscu.

Z klocków stwórz z prawej strony mech kowalski, który zacznij pompować skacząc na niego (obrazek powyżej). Rób to tak długo, aż kurczak z paleniska trafi na stół okolicznych osobników, którzy nie chcieli cię wcześniej przepuścić na prawą stronę lokacji.

Zejdź na dół i w prawo. Na prawo od baru zobaczysz stojący na ziemi obiekt. Zniszcz go i stwórz mechanizm dla Rey, który rusz jej kijkiem (obrazek powyżej). W ten sposób odblokujesz przejście dla BB-8.

Skorzystaj z niego, a kiedy znajdziesz się za barem wjedź na platformę i aktywuj ją. Twoim celem będzie połączenie rury w taki sposób, aby tworzyła nieprzerwaną całość (obrazek powyżej). Najedź na pierwsze pokrętło z lewej i przestaw je dwa razy, środkowe raz, a prawe trzykrotnie.

Wróć do Rey, zniszcz nią mechanizm obrotowy i stwórz z klocków uszczelkę przy ekspresie na górze (obrazek powyżej). W ten sposób zdobędziesz wymagany czerwony kubek. Po chwili przeniesiesz się do trzeciej części etapu.

Piwnica zamku

Zacznij kierować się w dół ekranu, aż do miejsca, gdzie będziesz mógł iść w lewo. Rozpraw się z kilkoma zwierzakami, po czym strzel w tarczę na ścianie. Z klocków stwórz platformę, wskocz na nią BB-8 i zacznij jechać w prawo. Po podniesieniu klocków z lewej prześlizgnij się pod przeszkodą Rey (obrazek powyżej).

Zniszcz klocki na dole i stwórz z nich z prawej strony pokrętło. Skorzystaj z niego, aby przepuścić BB-8. Następnie zniszcz mechanizm i stwórz z niego generator z lewej, który aktywuj robotem (obrazek powyżej).

Przejdź do kolejnej komnaty, gdzie rusz przed siebie eliminując napotkane roboty. Na końcu drogi dotrzesz do zamkniętych drzwi, klocków i dwóch posągów. Stwórz mechanizm obrotowy i wbij w niego kij Rey. Teraz musisz obrócić posąg z lewej i prawej strony tak, aby patrzyły na ciebie. Przy każdym znajduje cię przycisk - jeśli na niego wskoczysz, to zaświeci się na czerwono lub zielono. Kolor czerwony oznacza, że dany posąg nie będzie się obracał, a zielony, że możesz go obracać kręcąc mechanizmem na środku. Ustaw przy jednym posągu kolor czerwony, a przy drugim zielony i obracaj kołowrotem tak długo, aż posąg będzie patrzył w twoją stronę (dodatkowo nad wejściem zaświeci się biała ramka). Następnie zatrzymaj go (kolor czerwony) i odblokuj drugi posąg (kolor zielony), po czym obracaj kołowrotem tak długo, aż też będzie patrzył w twoją stronę. Na koniec strzel BB-8 w punkt, który pojawi się nad drzwiami (obrazek powyżej).

Przejdź do nowej lokacji i skieruj się w lewo. Zniszcz obiekt pośrodku i stwórz z niego platformę dla BB-8. Następnie będziesz musiał zdobyć dwa kółka. Zniszcz znajdującą się na środku małą wieżę i stwórz z niej z lewej strony kołowrót dla Rey, dzięki czemu odblokujesz drzwi, za którymi kryje się zębatka (obrazek powyżej). Podnieś ją i umieść w jednym z dwóch miejsc przy środkowych drzwiach (wskazują je niebieskie strzałki).

Zniszcz kołowrót i z klocków zbuduj z prawej strony trampolinę. Przełącz się na BB-8 i zacznij jechać do przodu (obrazek powyżej). W ten sposób obniżysz drążki z prawej, dzięki czemu Rey będzie mogła wskoczyć na podwyższenie z tej strony. Kiedy to nastąpi zrzuć na dół drabinę.

Wejdź nią po ścianie na górę i złap się klocków pod kamiennym podestem. Zacznij iść w lewo i przejdź na drugi podest. Zmień postać na BB-8 zacznij jechać do tyłu, co spowoduje obniżenie się podestu z Rey (obrazek powyżej). Kiedy to nastąpi przejdź bohaterką w lewo i przeskocz na podwyższenie z lewej zrzucając na dół drabinę.

Wejdź na ścianę z lewej, zmień postać na BB-8 i zacznij się toczyć tak, aby Rey pojechała ze ścianą na górę (obrazek powyżej). Przejdź nią w lewo, przeskocz przez dwa uchwyty, a po wylądowaniu zniszcz okoliczny obiekt.

Z klocków stwórz kołowrót i zacznij go obracać przy pomocy kija Rey (obrazek powyżej). W ten sposób odblokujesz drugą zębatkę na dole. Zanieś ją w pobliże drzwi, po czym zniszcz trampolinę z prawej i stwórz z niej mechanizm nad drzwiami. Następnie przenieś się do BB-8 i jedź do przodu tak długo, aż ustawisz nad przejściem odpowiedni symbol (automatycznie włączy się wtedy animacja kończąca poziom).


Następnie: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja: Bitwa o Takodanę

Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Najnowsze artykuły