Skip to main content

Ładniej, lepiej i trudniej. Opinie o Elden Ring: Shadow of the Erdtree zapowiadają hit

Są też nowe materiały z rozgrywki.

Wygląda na to, że FromSoftware nie wyszło z wprawy w projektowaniu wielkich dodatków. Pierwsze opinie dziennikarzy o Elden Ring: Shadow of the Erdtree są pełne zachwytów i zapowiadają DLC godne „podstawki”.

Szeroko pojęci twórcy treści nie otrzymali opcji ogrania całego rozszerzenia, ale zwiedzili pierwszy region, do którego trafimy po pokonaniu dwóch wymagających bossów i przejściu przez specjalny portal. Redakcja VG247 zapewnia, że nawet pierwszy obszar jest wręcz zalany zawartością w postaci przeciwników, przedmiotów i sekretów do odkrycia. Oczywiście nie brakuje tam także bossów.

Choć do dyspozycji otrzymaliśmy postać na 150. poziomie doświadczenia, rozgrywka i tak stanowiła wyzwanie” - czytamy w artykule. Aby pomóc graczom z niższym poziomem, twórcy rozsiali po mapie unikalne zasoby, których zjedzenie zwiększy siłę i wytrzymałość bohatera dopóki będzie przebywał na obszarze z DLC.

Zobacz na YouTube

Elden Ring: Shadow of the Erdtree jest wzorem dla innych dodatków. Momentami sprawia nawet wrażenie pełnoprawnej kontynuacji oryginału, a nie zwykłego rozszerzenia” - opisuje dziennikarz Screen Rant. „To dodatek świeży, choć znajomy. Kraina Cienia wydaje się naturalnym rozszerzeniem dla Ziem Pomiędzy, a mistrzostwo FromSoftware w projektowaniu lokacji zostało tutaj zaprezentowane w fenomenalny sposób” - podsumowano na blogu PlayStation.

Z krótkiego pokazu trudno było wyciągnąć szczegółowe informacje odnośnie fabuły rozszerzenia, więc dziennikarze skupili się na opisywaniu mniejszych przygód i znalezisk. Wielu z nich zachwala nowe bronie, jak wielkie dwuręczne katany i rękawice do walki wręcz, które przydały się w starciu z jeszcze szybszymi i bardziej skomplikowanymi bossami.

Zobacz na YouTube

W Shadow of the Erdtree zagramy już w tym miesiącu - 21 czerwca. FromSoftware potwierdziło, że to pierwszy i ostatni dodatek, jaki trafi do Elden Ring.

Zobacz także