Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Kupcie sobie PS5” - radzi pecetowcom twórca Final Fantasy 16

Potem przeprosił.

Podczas niedawnej transmisji na żywo, producent Final Fantasy 16 odniósł się do pogłosek o premierze gry na PC i polecił fanom czekającym na tę wersję, by kupili sobie PlayStation.

Jak donosi Twisted Voxel, Naoki Yoshida stwierdził, że nie wie, dlaczego ludzie mówią o Final Fantasy 16 na PC, skoro nikt w studiu nie wydał dotąd żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Twórca nie rozumie też, dlaczego fani uważają, że gra zawita na komputerach zaraz po upływie półrocznego okresu wyłączności na konsolach Sony. Jeżeli czekacie na wydanie PC, po prostu kupcie PS5 - poradził Naoki Yoshida.

Najwyraźniej twórca szybko pożałował swoich słów, ponieważ szybko przeprosił fanów, stwierdzając, że przesadził ze swoim komentarzem. „Chcę jedynie, by gracze doświadczyli gry, gdy tylko będzie dostępna, ponieważ zespół programistów ciężko pracował, aby ją im dostarczyć” - tłumaczył Naoki Yoshida.

O ile oficjalne materiały dotyczące Final Fantasy 16 zawierają klauzulę mówiącą o wyłączności dla PlayStation, którą gra będzie objęta przez 6 miesięcy po premierze, o tyle Square Enix w przeszłości zdarzało się wydłużać okres ekskluzywności na konsolach Sony. Niewykluczone, że podobna sytuacja może mieć miejsce także w przypadku FF16.

W przeszłości podobne komentarze padały także z ust innych twórców - między innymi producent Street Fighter 5 - Yoshinori Ono - w reakcji na pytania fanów o premierę bijatyki na konsolach Xbox One poradził, aby „wyszli z domów i kupili PS4, jeżeli chcą zagrać w grę”.

Przypomina to też słynną wypowiedź Dona Mattricka z Microsoftu, który w 2013 roku obawy fanów związane z koniecznością stałego połączenia Xbox One z internetem skwitował słowami: „Jeśli nie macie internetu, to mamy dla was inny produkt. Nazywa się Xbox360”.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze