Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kultowe MechWarrior powróci w 2024 roku. Jest pierwszy trailer

Mechy są w modzie.

Studio Piranha Games - nie mylić z Piranha Bytes, twórcami Gothica - zapowiedziało MechWarrior 5: Clans, a więc kontynuację serii o wielkich mechach. Tytuł dostał pierwszy trailer i niezbyt precyzyjny termin premiery.

Debiut na PC i konsolach PlayStation oraz Xbox zaplanowano na 2024 rok. Zgodnie z informacjami ujawnionymi na początku roku, mowa o samodzielnej odsłonie nastawionej na kampanię fabularną dla pojedynczego gracza, choć z opcją kooperacji. Opis na Steamie zdradza, że wcielimy się w kadeta klanu Smoke Jaguar. Akcję osadzono przed wydarzeniami z MechWarrior 5: Mercenaries, więc znajomość poprzedniej części nie będzie wymagana.

W Mechwarrior 5: Clans wcielasz się w rolę młodego, obiecującego pilota, świeżo po intensywnym szkoleniu na Huntress, ojczystej planecie klanu Smoke Jaguar. Jako ważny członek pięcioosobowego oddziału, znanego jako »Star«, trafiasz w sam środek inwazji klanów na Sferę Wewnętrzną - momentu kluczowego dla uniwersum BattleTech” - głosi opis gry.

Jak czytamy dalej, tytuł ma się wyróżniać oryginalnym systemem walki oraz „niezwykłą oprawa graficzną”, opartą na silniku Unreal Engine. Nie zabraknie też szerokiego wachlarzu opcji rozbudowy mecha oraz zapowiadanego przez Russa Bullocka - szefa studia - trybu kooperacji.

W ramach przypomnienia, ostatnia odsłona serii - wspomniane Mechwarrior 5: Mercenaries na silniku Unreal Engine 4 - zadebiutowało w 2017 roku. Tam także wcielaliśmy się w początkującego pilota jednego z tytułowych mechów bojowych. Piranha Games odpowiedzialne jest też za powstanie MechWarrior Online - nastawionej na zabawę wieloosobową produkcji, która wskrzesiła leciwą markę.
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze