Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mechwarrior 5: Mercenaries - gameplay oferuje 10 minut akcji

Powrót zasłużonej serii.

Fani wielkich robotów w przyszłym roku będą mogli powrócić do zasłużonej serii Mechwarrior, wskrzeszanej przez studio Piranha Games za pośrednictwem Mechwarrior 5: Mercenaries. Serwis Polygon opublikował wczoraj obszerny gameplay, oferujący 10 minut akcji.

Gracz zasiada w materiale wideo za sterami potężnej maszyny kroczącej, rozprawiając się z umocnieniami obronnymi, helikopterami, czołgami i innymi jednostkami, by na końcu wkroczyć do placówki wroga, gdzie podziwiać można system destrukcji budynków.

Wydaje się, że poprzez umieszczenie akcji na środku pustyni twórcy chcą nawiązać do korzeni serii, gdzie takie widoki był standardem - co wynikało jednak z ograniczeń sprzętowych.

Mechwarrior 5: Mercenaries debiutuje dopiero pod koniec przyszłego roku, tylko na PC. Poniższe demo będzie jednak dostępne na nachodzącej imprezie w Kanadzie i możliwe, że później trafi także do sieci.

Wszyscy lubią roboty

Akcję gry osadzono w 3015 roku. Wcielimy się w początkującego pilota jednego z tytułowych mechów bojowych. Podczas zabawy weźmiemy udział w trwającej od 150 lat „trzeciej wojnie o sukcesję”, wykonując misje zlecane przez różne frakcje, które walczą o kontrolę nad regionem zwanym Inner Sphere.

Kampania fabularna przyjmie formę kariery. Niewykluczone więc, że za zrealizowane zadania otrzymamy pieniądze, które będziemy mogli przeznaczyć na ulepszenia dla mecha.

Piranha Games odpowiedzialne jest też za powstanie MechWarrior Online - nastawionej na zabawę wieloosobową produkcji, która wskrzesiła markę. Przedstawiciele studia podkreślają, że nadal zamierzają rozwijać sieciowy tytuł. Firmy nie należy mylić z niemieckim Piranha Bytes, twórcami serii Gothic.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze