Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kultowa przygodówka z PS2 powraca jako serial Netflixa. Poznaliśmy datę premiery

Głównego bohatera wzorowano na gwiazdorze filmów Kurosawy.

Kultowa seria Onimusha doczekała się adaptacji w formie serialu anime, który obejrzymy na Netflixie już niebawem. Niemal rok po pierwszej zapowiedzi twórcy opublikowali zwiastun z datą premiery.

Onimusha to kultowa, ale i nieco zapomniana seria Capcomu, która łączy wiele elementów charakterystycznych dla dawnych odsłon Resident Evil z Japonią okresu Sengoku, a więc i z samurajami. Poza remasterem pierwszej części, wydanym na PS4, Xbox One i Switch 2018 roku, od wielu lat nie odczekaliśmy się żadnej nowej gry w tym uniwersum, ale nie przeszkodziło to Netflixowi sięgnąć po licencję.

O anime „Onimusha” dowiedzieliśmy się niemal rok temu, jednak od tego czasu w temacie panowała względna cisza. W końcu doczekaliśmy się jednak pełnego zwiastuna z datą premiery - serial „Onimusha” zadebiutuje w serwisie Netflix 2 listopada tego roku.

Akcja anime osadzona jest na początku okresu Edo, trwającego od 1603 do 1868 roku, czyli od kilku do kilkudziesięciu lat po wydarzeniach znanych z gier (pierwsza Onimusha toczyła się w roku 1560, a ostatnia odsłona serii - w 1597). Fabuła będzie śledzić losy Musashiego Miyamoto, który uzbrojony w legendarną rękawicę Oni wyrusza do walki przeciw demonom Genma.

Warto zauważyć, że wygląd głównego bohatera anime wzorowano na wizerunku nieżyjącego już aktora Toshiro Mifune, którego mogliśmy zobaczyć w takich klasykach japońskiego kina jak „Siedmiu samurajów” czy „Straż przyboczna”. Ogłoszenie prac nad serialem wzbudziło też nadzieje fanów Onimushy na to, że Capcom może w końcu w końcu opracować nową grę z tej serii.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Onimusha Warlords

PS4, Xbox One, PS2, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze