Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Onimusha powraca jako anime na Netflix

Od twórców serialu Dragon’s Dogma.

Wygląda na to, że Onimusha nie została jeszcze całkiem porzucona. Netflix opublikował właśnie pierwsze materiały z nadchodzącego anime osadzonego w świecie gry. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Na początku okresu Edo, Musashi Miyamoto nie jest już młodym człowiekiem. Wyrusza z legendarną Rękawicą Oni, aby pokonać Genmę. Trójwymiarowe postacie wygenerowane komputerowo i ręcznie rysowane tła tworzą fenomenalny efekt wizualny. Onimusha otrzymuje nowe życie dzięki nowoczesnej technologii animacji” - czytamy w zapowiedzi.

Za serial odpowiadają Takashi Miike i Shinya Sugai ze studia Sublimation, które wcześniej stworzyło między innymi anime oparte o grę Dragon’s Dogma. Wygląd głównego bohatera wzorowany jest na wizerunku zmarłego aktora Toshiro Mifune, który na ekranie wielokrotnie wcielał się w role samurajów.

Musashi Miyamoto pojawił się dotąd jedynie jako postać poboczna w spin offie Onimusha: Blade Warriors. Jest to legendarny wojownik posługujący się dwoma mieczami, uznawany za jednego z najlepszych w Japonii.

Onimusha to ciekawa seria Capcomu, pod względem rozgrywki przypominająca Resident Evil w Feudalnej Japonii. Twórcy sprawdzali zainteresowanie graczy marką, wypuszczając remaster pierwszej części, jednak niezadowalające wyniki finansowe przyczyniły się do prawdopodobnego porzucenia rozwoju kolejnych projektów w tym uniwersum.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze