Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Krótkie spojrzenie na gry włączone na PS4 Pro w 4K

Andromeda celuje w 30 FPS.

Prezentacja możliwości konsoli PlayStation 4 Pro bez dostępu do ekranu wspierającego rozdzielczość 4K jest trudna, ale Sony starało się wczoraj, jak tylko mogło. Przygotowano na przykład montaż gier działających w 2160p.

Horizon Zero Dawn

Materiał można włączyć właśnie w takim rozmiarze dzięki możliwościom odtwarzacza YouTube. Pozostaje jeszcze standardowa kompresja tego serwisu, ale całość daje niezły pogląd na to, co zyskujemy.

Montaż „PS4 Pro 4K Gameplay” oferuje krótkie ujęcia ze Spider-Man, Days Gone, Final Fantasy 15, Deus Ex: Rozłam Ludzkości, Call of Duty: Infinite Warfare, Rise of the Tomb Raider, For Honor, Dishonored 2, Skyrima, Horizon Zero Dawn, Killing Floor 2, Mass Effect: Andromeda czy Watch Dogs 2.

Dowiedzieliśmy się także, że pomimo większej mocy nowego sprzętu, Mass Effect: Andromeda celować będzie w 30 klatek na sekundę, nawet przy korzystaniu z PS4 Pro w 1080p.

Przy Śródziemie: Cień Mordodu oraz Paragon małym drukiem dopisano, że oglądamy „ujęcia w 4K, przeskalowane z PS4 Pro”. Oznacza to, że produkcje te nie zadziałają w 2160p, ale otrzymają poprawioną grafikę i lepsza płynność w 1080p. W tym pierwszym przypadku mowa o zaawansowanym wygładzaniu krawędzi.

Ciekawie prezentuje się także kwestia Rise of the Tomb Raider. Gra ma trzy różne tryby na PS4 Pro: 4K30 ze wsparciem HDR i balansem między rozdzielczością i detalami, 1080p30 z wysokim poziomem grafiki, a także tryb 1080p z odblokowaną płynnością, wahającą się w zakresie 40-60 FPS.

Nowy model PlayStation 4 zadebiutuje 10 listopada. Większość z prezentowanych powyżej gier będzie już wtedy dostępna.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze