Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejny sezon Diablo 3 nawiąże do Diablo 2

Nowy rodzaj przedmiotów.

  • Diablo 3 chce oddać hołd Diablo 2
  • Rezultatem będą przedmioty eteryczne w nowym sezonie
  • Wkrótce zaczną się testy nowości

Twórcy Diablo 3 ujawnili, że motywem przewodnim kolejnego - już 24. - sezonu zmagań w popularnej produkcji będzie Diablo 2. Dokładnie rzecz ujmując - przedmioty eteryczne.

Ten rodzaj wyposażenia cechował się w klasycznej produkcji półprzezroczystą ikoną oraz wyższymi statystykami - ale także mniejszą liczbą punktów wytrzymałości i brakiem możliwości naprawienia.

Tak drzewiej bywało

Deweloperzy wyjaśniają, że zbliżająca się premiera Diablo 2: Resurrected sprawiła, że chcieli oddać hołd wydanej ponad 20 lat temu produkcji. Ostatecznie zdecydowali się właśnie na eteryczność.

Nowe elementy wyposażenia będą oczywiście działały w Diablo 3 nieco inaczej. Nadal na pewno będą rzadkie i trudne do znalezienia (pomiędzy starożytnymi i pierwotnymi przedmiotami legendarnymi).

Otrzymają za to nie tylko potężne statystyki podstawowe, ale także losową moc z przedmiotu legendarnego, a także losową umiejętność pasywną danej klasy postaci. Do tego unikatowe ikony, nazwy, rodzaje, a nawet dźwięki rodem z Diablo 2.

Dla każdej klasy przygotowano trzy przedmioty eteryczne, lecz jednocześnie można założyć tylko jeden. Co interesujące, nie można ich zniszczyć, co stanowi podejście odwrotne do tego z poprzedniej odsłony serii.

Zebranie wszystkich 21 egzemplarzy pozwoli odblokować specjalne osiągnięcie, a po zakończeniu sezonu ethereale znikną i nie zostaną przeniesione do standardowych postaci.

Nie jest obecnie jasne, kiedy rozpocznie się 24. sezon zmagań rankingowych, lecz zmiany trafią na publiczne serwery testowe na PC już w przyszłym tygodniu, 17 czerwca.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze