Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konsolowe wersje Banner Saga 2 otrzymały tryb Survival

W formie płatnego DLC.

Banner Saga 2 w wersji PS4 i Xbox One otrzymało tryb Survival, który w czerwcu ubiegłego roku zadebiutował na PC.

O ile jednak posiadacze komputerów osobistych dostali nowy wariant za darmo, właściciele konsol muszą zapłacić. Cenę DLC ze wspomnianą opcją zabawy ustalono na 4,99 euro (około 21 zł).

Na potrzeby trybu Survival, zmodyfikowano nieco system walki

Twórcy nie wyjaśnili, dlaczego Survival na PS4 i Xbox One nie jest dostępny za darmo.

W trybie naszym zadaniem jest stoczenie czterdziestu, coraz trudniejszych, walk z przeciwnikami kierowanymi przez sztuczną inteligencję. Do wyboru są wszystkie postacie z podstawowej wersji gry.

Jest tylko jeden haczyk - pokonanego bohatera nie można wskrzesić. Wraz z kolejnymi starciami zdobywamy jednak specjalne punkty, za które można odblokować kolejnych herosów.

Na potrzeby nowego wariantu twórcy zmodyfikowali nieco mechanikę bitew. Tradycyjnie potyczki toczą się w turach, ale tym razem na wykonanie akcji mamy jedynie 30 sekund. Na polu walki mogą też pojawiać się przedmioty do wykorzystania w kolejnych starciach.

Konsolowe wersje Banner Saga 2 ukazały się w lipcu ubiegłego roku. Kilka miesięcy wcześniej tytuł zadebiutował na PC.

Deweloperzy ze studia Stoic pracują obecnie nad trzecią odsłoną cyklu. Niedawno zakończyła się zorganizowana w serwisie Kickstarter zbiórka pieniędzy na realizację projektu. W trakcie akcji twórcy zgromadzili prawie 417 tysięcy dolarów.

Następna część serii zaoferuje oczywiście podobną formułę rozgrywki, co wcześniejsze gry. Gracze otrzymają więc połączenie turowej strategii z RPG.

Co ważne - decyzje podjęte w dwóch poprzednich produkcjach wpłyną na niektóre elementy Banner Saga 3. Premierę przewidziano na grudzień 2018 roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze