Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W lipcu premiera konsolowego wydania The Banner Saga 2

Gra trafi na Xbox One i PS4.

Przedstawiciele niezależnego studia Stoic i firmy Versus Evil ujawnili dokładną datę premiery The Banner Saga 2 w wersjach na Xbox One i PlayStation 4. Wydana w kwietniu na PC gra ukaże się na konsolach 26 lipca.

Właściciele platform Microsoftu i Sony na swoją edycję produkcji poczekają więc znacznie krócej niż w przypadku pierwszej części, którą dostali dwa lata po debiucie na komputerach.

- Cieszymy się, że mogliśmy doprowadzić do tego, by konsolowa wersja The Banner Saga 2 mogła ukazać się tak szybko po edycji PC - stwierdził John Watson, dyrektor techniczny w studiu Stoic.

Nadal jednak nie wiadomo, kiedy gra pojawi się na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Na razie autorzy milczą na ten temat.

Pod względem mechanizmów rozgrywki produkcja nie odbiega zbytnio od pierwszej części. Ponownie mamy do czynienia z nastawionym na fabułę RPG-iem, w którym walki toczą się w turach.

Dużą rolę odgrywają podejmowane w trakcie rozgrywki decyzje, wpływające na przebieg opowieści. Powróciła również kolorowa oprawa graficzna, która może budzić skojarzenia z filmami animowanymi Disneya.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze