Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Banner Saga 2 - premiera 19 kwietnia

Ruszyła przedsprzedaż na Steamie.

Niezależne studio Stoic poinformowało, że druga część turowej strategii The Banner Saga ukaże się dokładnie 19 kwietnia na PC z systemem Windows oraz OS X.

Początkowo gra miała zadebiutować w 2015 roku, jednak wydawca - Versus Evil - przełożył datę premiery na pierwszy kwartał 2016 roku. Ostatecznie tytuł zostanie wydany w drugim kwartale.

Pierwsze zapowiedzi wskazywały, że produkcja pojawi się także na PlayStation 4 i Xbox One. Obecnie nie wiadomo nic na ten temat.

The Banner Saga 2 będzie kontynuować przygodę w fantastycznym świecie, inspirowanym mitologią nordycką. Gracze poznają nowe postacie oraz nową rasę - Horseborn.

Twórcy wyjaśniają, że decyzje podjęte w pierwszej części będą miały duże znaczenie dla rozgrywki. Uśmiercone postacie nie zostaną przywrócone do życia.

Tytuł otrzyma usprawniony system walk, z dużym naciskiem położonym na taktykę. Deweloperzy nie zapominają o sferze fabularnej - ma być równie ważna.

Gra trafiła już do przedsprzedaży na platformie Steam. Do premiery obowiązuje niższa cena - 17,99 euro (ok. 77 złotych). Po debiucie tytuł będzie oferowany za 19,99 euro.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Wojciech Onyśków

Contributor

Komentarze