Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rust - koń: jak znaleźć i jak zsiąść z konia

Karmienie i jazda.

W Rust można zdobyć różne środki transportu, lecz samochody czy nawet śmigłowce są zarezerwowane dla tych, którym uda się przetrwać do późniejszych etapów gry, zebrać dużo zasobów i naprawić te pojazdy.

W grze można też znaleźć konie - i to nawet na samym początku. Występują one bowiem w losowych miejscach. Może się zdarzyć, że spotkasz takiego zwierzaka od razu po pierwszym odrodzeniu się na plaży.

Koń (1) jest zawsze spokojny, o ile go nie zaatakujesz. Możesz po prostu podejść i wsiąść na niego, poprzez wycelowanie w siodło i wciśnięcie klawisza E.

Jazda na koniu jest prosta - sterujesz nim po prostu tymi samymi klawiszami, co postacią. Klawiszem Shift przyspieszasz, tak jak przy sprintowaniu.

Zwróć jednak uwagę na pasek energii (2) konia. Gdy się wyczerpie, zwierzę zacznie się męczyć. Żeby podwyższyć poziom wytrzymałości, musisz nakarmić konia warzywami, owocami czy mięsem - po prostu połóż jedzenie przed koniem.

Jak zsiąść z konia? Wystarczy wcisnąć spację.

W późniejszych fazach gry możesz przechowywać konie przy swojej bazie, a także konstruować im juki, w których można przechowywać dodatkowe przedmioty.

Następnie: Rust - ćwiczenie strzelania i celowania

Spis treści: Rust - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Rust - jak unikać śmierci

O autorze
Komentarze