Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konami zarobiło ponad 150 tys. dolarów na aukcji NFT

Castlevania popłaca.

Licytacja tokenów NFT z okazji 35. urodzin serii Castlevania przyniosła firmie Konami ponad 150 tysięcy dolarów przychodów.

Zgodnie z zapowiedziami, podczas piątkowej aukcji oferowano grafiki i krótkie materiały wideo z klasycznych gier. Wszystko to na platformie OpenSea, największym rynku tego typu, bazującym na Ethereum.

Jak podsumowuje serwis VGC, sprzedano łącznie czternaście pozycji, na łączną kwotę 162 tys. dolarów.

Ten obrazek sprzedano za 26,5 tys. dolarów

Najdroższa była ilustracja bazująca na mapie z pierwszej części serii, sprzedana za 26,5 tys. dol. Trzyminutowe wideo z historią cyklu to kolejne 17,5 tys. dol., a grafika Circle of the Moon - 17 tys.

Zwycięzcy licytacji będą mogli nie tylko pochwalić się kupionymi „przedmiotami”, ale ich pseudonimy zostaną też wyświetlone na specjalnej stronie Konami. Posiadane NFT mogą też odsprzedać dalej.

Wspomniana ilustracja Circle of the Moon jest już teraz wystawiona na sprzedaż, ale aż za 30 Ethereum, a więc równowartość około 100 tys. dolarów. Rozbieżność w zainteresowaniu jest jednak duża, ponieważ najwyższa oferta kupna opiewa obecnie na... 6,5 tys. dol.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze